|
|
|
[ Centrum ProEquality a Forum 50 %] - Centrum ProEquality poslala otevřenou výzvu na všechny polititičky, aby podpořili naší kritiku ministra Nečase a jeho snahy vrátit koncept rodinné politiky do 19. století. Během jeho dnešního projevu na neformálním setkání ministrů pro rodinné otázky EU, představil koncept české rodinné politiky. Na následné konference v rámci českého předsednictví (Rodičovská péče o děti a politika zaměstnanosti) byl znemožněn přístup ženským organizacím. Domníváme se, že to je v rozporu s principy demokratického právního státu. Znepokojuje nás i fakt, že pan ministr Nečas mluví jménem všech českých žen a přitom svými návrhy chce zamezit jejich rovnému postavení ve společnosti. Přístup české vlády k rodinné politice byl i ostře kritizován Evropským parlamentem.
[ MF Dnes] - Praha - Nedostatek jeslí brání ženám s malými dětmi najít si práci. Je o tom přesvědčená Linda Sokačová, ředitelka Gender centra. „To, že se česká vláda snaží zpochybnit evropský návrh na zvýšení počtu míst v těchto zařízeních, se nám nelíbí. Protože Evropská unie nehovoří o tom, že to musí být klasické jesle. Rodiče by měli možnost výběru z různých typů zařízení.
Nesouhlasíme se zpochybňováním Barcelonských cílů. Evropský parlament včera v souvislosti s diskuzí nad Barcelonskými cíli kritizoval Českou republiku, že svými návrhy nutí ženy přerušit svojí profesní kariéru za účelem péče o děti. K této kritice se připojujeme. Evropská rada na svém zasedání v Barceloně v březnu 2002 vyzvala členské státy, že by „měly odstranit překážky účasti žen na trhu práce a s přihlédnutím k poptávce po zařízeních péče o děti a struktuře nabídky těchto služeb na vnitrostátní úrovni usilovat o to, aby do roku 2010 byly schopny poskytovat péči pro nejméně 90 % dětí ve věku od tří let do věku povinné školní docházky a pro nejméně 33 % dětí mladších tří let“.
[ blog.aktuálně.cz] - Do polského parlamentu směřuje návrh zákona fakticky znemožňující používání metody in vitro pro neplodné páry. Stejně jako se implementují směrnice EU, rozhodli se někteří polští poslanci implementovat směrnici z Vatikánu.
[ Rovné příležitosti do firem] - Gender
Studies se
již několik let věnuje vzdělávání zaměstnavatelů v oblasti rovných
příležitostí pro ženy a muže. U počátků těchto programů stála Linda Sokačová, současná
ředitelka Gender Studies. Co může Gender Studies zaměstnavatelům nabídnout a jak se
vyvíjel vztah mezi zaměstnavateli, Gender Studies a rovnými příležitostmi si můžete
přečíst v následujícím rozhovoru. „Dnes
už je komunikace s námi pro většinu zaměstnavatelů samozřejmostí.
Problematika rovných příležitostí se dostala do povědomí společnosti. Současným
problémem je odlišit ty, kteří zavádění těchto programů myslí vážně, a ty, pro
které je to jen rétorika.“
[ Rovné příležitosti do firem] - Zaměstnanci a zaměstnankyně představují jeden z klíčových nástrojů potenciálního zisku vaší firmy. Máte zájem zjistit, jak realizovat efektivní výběrová řízení, která Vám pomohou vybrat ty nejvhodnější lidi, jak rozvíjet potenciál stávajících zaměstnanců a zaměstnankyň nebo připravit programy, které výrazně sníží fluktuaci a zvýší jejich motivaci a loajalitu? Pak právě Vám nabízí Gender Studies bezplatné konzultace zaměřené na programy rozvoje lidských zdrojů, především pak programy rovných příležitostí a slaďování osobního a pracovního života.
[ Rovné příležitosti do firem] - V listopadu 2008 vláda schválila prorodinný balíček, který připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. V průběhu roku 2009 bude probíhat schvalování jednotlivých zákonných úprav, aby mohla navržená opatření začít fungovat. Cílem tohoto článku je podat zjednodušenou a výstižnou informaci o připravovaných změnách. Přesto však upozorňujeme, že zatím není schválen jediný zákon, který by se nových opatření dotýkal a ještě může dojít k zásadním změnám.
[ Rovné příležitosti do firem] - Zatímco v České republice se potýkáme s přeplněnými školkami, o nedostupnosti jeslí nemluvě, v Dánsku, zdá se, vše funguje k všeobecné spokojenosti. Dlouhodobá tradice odborné pedagogické péče nabízí rodičům vítanou pomocnou ruku v nelehkém úkolu slaďování osobního a pracovního života.
[ Rovné příležitosti do firem] - Personální politika není jednoduchá. Jejím hlavním zájmem jsou lidé, a proto nejde připravit jednoduché univerzální modely, které lze jen s drobnými úpravami uskutečňovat ve všech firmách. Veškeré zkušenosti z jiných společností je vždy důležité porovnat s konkrétními podmínkami ve vaší firmě a především s tím, jaké máte zaměstnance a zaměstnankyně a o co mají zájem.
[ Rovné příležitosti do firem] - V České republice zaměstnávají malé a střední podniky více než 5 milionů osob a tvoří 87% všech investic do výzkumu, vývoje a inovací. I tyto firmy musí kvalitní zaměstnance a zaměstnankyně motivovat, aby si je udržely a i pro ně platí, že zaměstnavatel, který prosazuje rovné příležitosti je pro zaměstnance a zaměstnankyně atraktivní.
|
|
|
|