- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Stejně jako v běžné populaci i mezi cizinci a cizinkami se případy domácího násilí zkrátka vyskytují. Oproti českým občanům jsou ale svým postavením v řadě ohledů znevýhodněni. Jejich zranitelnost je vyšší z mnoha důvodů. Mohou to být jazykové bariéry, nízké povědomí o právech, sociální izolace či obava ze ztráty pobytového statusu v České republice. Přečtěte si konkrétní zkušenosti na blogu Bez vrásek.

více
[ 25.1.2023,   ]

Přemýšlíte nad tím, jak na vaší škole uchopit mediální výchovu? Případně jak uchopit komunikaci školy a zapojit do ní žáky a žákyně? Zakládáte školní časopis, televizi či rádio? S tím vším vám pomůže naše nová publikace Mediální klub krok za krokem. Metodika pro školní redakce, kterou jsme vytvořili v projektu Demokratická kultura na ZŠ Lyčkovo náměstí. V ní jsme zúročili více než desetiletou praxi školy se školní redakcí a přidali zkušenosti z projektu, skrze nějž jsme mimo jiné mediální klub na škole pomohli dál rozvíjet. Médií ve škole se není třeba bát, když víme, jak na ně! Metodika je vám proto k dispozici zdarma na našem webu!

více
[ 20.12.2022,   ]
[ Sdružení pro integraci a migraci] -

Série rozhovorů s ženami z Ukrajiny, které do Česka utekly před válkou, na blogu Bez vrásek (od Sdružení pro integraci a migraci). Jejich příběhy představují zkušenosti s cestou do ČR a prvními chvílemi života tady, které těmto ženám nepřinesly pouze pocity úlevy a bezpečí, ale také mnoho stresu, strachu a vyčerpání.

více
[ 2.12.2022,   ]

Ustanovení § 110 zákoníku práce je jedno z těch méně známých a v soudních rozhodnutích se neobjevuje příliš často. Jde však o klíčové ustanovení, jehož řádná aplikace zejména ve spojení s ustanovením § 16 zákoníku práce může být efektivním nástrojem v cestě za férovějším odměňováním i snížením gender pay gapu.

více
[ 31.10.2022, Šárka Homfray, odborová právnička   ]

V pátek 7. října 2022 byly během tematické konference slavnostně vyhlášeny výsledky ocenění Firma roku: Rovné příležitosti 2022. Pro 14. ročník bylo ústředním tématem rovné odměňování. Ocenění Firma roku: Rovné příležitosti za rok 2022 získal Ústav mezinárodních vztahů Praha, v. v. i. Zvláštní cena poroty byla udělena společnosti dm drogerie markt s.r.o.

více
[ 31.10.2022, Anna Kotková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Na slavnostním večeru v rámci Feministické konference, kterou pořádal na konci září brněnský feministický kolektiv Sdruženy, jsme obdržely*i Cenu Františky Plamínkové za rok 2022 za mimořádný přínos feministickému boji v rámci Česka a Slovenska! A je rozhodně co slavit!

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Srdečně vás zveme na diskuzi s odborovou právničkou a autorkou nové publikace Proč jsme tak naštvané? Šárkou Homfray a literární dokumentaristkou a nakladatelkou Barborou Baronovou. Diskuze se uskuteční 29. 11. od 18:00 u nás v knihovně v rámci večerního cyklu Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové. 

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Mluvit o penězích je ve společnosti paradoxně větším tabu než sex, politika nebo náboženství. Mnohdy se tak neděje ani v partnerství, natož pak mezi přáteli či se zaměstnavateli. Proč je tomu tak a proč by o svých platech měly otevřeněji hovořit právě ženy? 

více
[ 31.10.2022, Ilona Vlachová, rezortní koordinátorka rovných příležitostí (toho času na rodičovské dovolené)   ]

Srdečně vás zveme na diskuzi s Annou Hájkovou, historičkou, specialistkou na queer dějiny holocaustu a autorkou nedávno vydané publikace Poslední ghetto: Všední život v Terezíně. Diskuze se uskuteční online 6. 12. od 18:00 v rámci večerního cyklu Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové. 

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje další ročník prestižního ocenění Firma roku: Rovné příležitosti.
Opět vybereme ty nejlepší zaměstnavatele, kteří podporují rovné příležitosti. Přihlaste se do jubilejního 15. ročníku a zařaďte se po bok firem a organizací, které udávají trendy v HR!

více
[ 31.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]
Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 440 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT