- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Rumunsko je od roku 2007 součástí Evropské unie a jako takové je i součástí hodnotového naladění v rámci podpory genderové rovnosti jakožto konceptu. V tomto ohledu funguje i genderový mainstreaming a tak se genderová rovina odráží například i v projektech, které jsou zaměřeny na oblasti specifického vzdělávání.

více
[ 29.5.2018, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]

V ostatnej dobe je možné aj mimo akademického a aktivistického kontextu vidieť časté používanie slova feminizmus. Píšu o ňom populárne časopisy, najmä viaceré známe ženy prezentujú v médiách voči feminizmu svoje sympatie, prezentované sú rôzne podoby angažovania sa v prospech žien. Iste, identifikovanie sa žien a mužov s feminizmom si zaslúži uznanie. Avšak, dokážeme rozpoznať feminizmus ako hnutie za sociálne, politické a ekonomické práva, ktoré sa s osobnými ašpiráciami rozchádza?

více
[ 28.5.2018, Miroslava Bobáková, Nadační fond Slovak-Czech Women’s Fund, ČR, SR   ]

Nevládní nezisková organizace NESEHNUTÍ hledá kolegu nebo kolegyni na částečný pracovní úvazek na tyto pracovní pozice:

  • administrativní koordinátorka či koordinátor projektů v oblasti rovnosti žen a mužů
  • koordinátorka či koordinátor aktivit v oblasti genderově citlivého vzdělávání
více
[ 22.5.2018,   ]

Jak vypadá současná realita českých porodnických služeb a péče? Odpovídá situace a možnosti porodnic potřebám rodiček a jejich dětí? Co je standardní péče, které praktiky v porodnictví lze označit za problematické a kde jsou hranice porodního násilí? Jaké jsou etické a praktické stránky domácích porodů, zřizování porodních domů a jaká je pozice porodních asistentek? Co ovlivňuje výzkum v oblasti porodnictví, jaká jsou specifika výzkumné činnosti a možnosti uplatnění výsledků?

Odpovědi nejen na tyto otázky hledaly na diskusním večeru v Knihovně Gender Studies biostatistička Markéta Pavlíková a porodní asistentka Ivana Königsmarková. Diskusi, která proběhla 24. dubna, moderovala Gabriela Kontra. Skutečnost, že se jedná o aktuální problematiku, dokládá jak velká účast, tak živá diskuze.  

více
[ 17.5.2018, Petra Hokr Miholová   ]

Ve vědě mohou genderové proměnné znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, říká Londa Schiebinger profesorka historie vědy ze Stanfordské univerzity a ředitelka projektu Genderové inovace v oblasti vědy, zdravotnictví a medicíny, inženýrství a životního prostředí (Gender Innovations in Science, Health & Medicine, Engineering, and Environment Project). Schiebinger poukazuje na to, že zatímco se v podnikání a v průmyslu vnímání "genderových proměnných" omezuje na podporu kreativity, ve vědě mohou hrát fatální roli.

více
[ 18.4.2018, Gender Studies, o. p. s.   ]

Program festivalu Jeden Svět v Uherském Hradišti nabídl divákům a divačkám výběr současných dokumentárních filmů zachycující situaci v České republice i v zahraničí. Projekce filmového festivalu Jeden svět jsou tradičně doprovázeny debatami s odborníky a odbornicemi na danou problematiku. Výjimkou nebylo ani promítání filmu Teorie rovnosti, který byl v Uherském Hradišti uveden 21. března.

více
[ 11.4.2018, Gender Studies, o. p. s.   ]
[ Gender Studies, o.p.s.] -

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se uskuteční další ročník Girls Day. Jedná se o interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.

více
[ 21.3.2018,   ]

Red Hat je mezinárodním poskytovatelem open source softwarových řešení se zaměřením na vysoce spolehlivé a výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka je největším vývojovým centrem společnosti Red Hat na světě.

 

více
[ 28.2.2018,   ]

Rozhovor s Mariusem Râkilem a Barborou Jakobsen o zkušenostech s terapií pro muže, kteří se dopouštějí násilí na partnerce. Marius Råkil je klinický psycholog, ředitel Alternativ til Vold (Alternativa násilí, ATV) a jeden z předních světových odborníků na násilí v blízkých vztazích. S tématem násilí pracuje třicet let. Provádí školení a supervize v Norsku a zahraničí. Klinická psycholožka Barbora Jakobsen vystudovala psychologii na katedře psychologie FF UP v ČR a od roku 2008 působí profesně v Norsku. Specializuje na násilí v blízkých vztazích, působí jako psychoterapeutka, provádí školení a supervize.

více
[ 27.2.2018, Alternativ til Vold (ATV)   ]

Totální instituce vězení je institucí zdánlivě neproniknutelnou zvenčí. Na první dojem by se mohlo zdát, že v instituci, kde je přítomno pouze jedno biologické pohlaví, se genderové stereotypy do jejího chodu nepromítají. Gender je ale v instituci již před-přítomen, je součástí ideologií, postupů a rozložení moci v chodu instituce (Acker, 1992). Gender nás socializuje, ve světě se k němu neustále odkazujeme, je to organizující princip.

více
[ 27.2.2018, Dominika Balatková, absolventka Genderových studií na FHS UK   ]
Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | .. | 436 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT