- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Naše společnost patří mezi přední světové farmaceutické firmy (působí ve více než 140 zemích) zaměřující se na vývoj inovativních léčiv. MSD pražský IT Hub, který zaměstnává více než 900 lidí, spoluurčuje směr digitální revoluce ve zdra-votnictví. Dodáváme např. technologické produkty a řešení, které využíváme globálně od Austrálie přes Singapur po Spojené státy americké. Pyšní jsme třeba na marketingovou automatizaci, která umožňuje doručit sdělení cílené na konkrétního uživatele a vyhnout se tím jeho přehlcení informacemi. Webová analytika nám pak umožňuje chápat, co určitou skupinu návštěvníků webů zajímá, a tím pádem jim poskytovat relevantní obsah. Nejsme tedy jen „programátoři“, ale i analytici a koordinátoři globálních projektů.

více
[ 23.2.2020,   ]

Jsme společnost sídlící v Plzni, která se z 5 ambiciózních zaměstnanců rozrostla v nadnárodní firmu o více než 200 zaměstnancích, jejichž číslo neustále narůstá. Stojí za námi německá mateřská společnost Krones se sídlem v Neutraublingu nedaleko bavorského Regensburgu. Společnost Krones je světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblastí nápojového a potravinářského průmyslu. Díky spolupráci s mateřskou společností KONstruujeme a PLÁNujeme nápojové linky pro ty nejlepší značky.

více
[ 23.2.2020,   ]

Harry Ricardo byl takový domácí kutil. Usnadnil mámě tahání vody ze studny tím, že vyrobil motor na pohánění vodní pumpy, ale jeho úplně první vymyšlený a smontovaný přístroj byla prý kuše na papírové vlaštovky, které po sobě stříleli se spolužáky. Později samozřejmě přišly pořádné vynálezy, úplně nové a mnohonásobně efektivnější spalovací motory i zavedení oktanového čísla, které se pro motorová paliva používá dodnes. Jeho duch ve firmě zůstává. Pracují tu lidé, které KFCéčko nevzalo na letní brigádu, ale dnes programují software modelující ty nejsložitější motory. Kolegové, kteří dostudovali až na třetí pokus, ale teď vedou tým, který probouzí duši v hybridním automobilu. Občas si někdo odběhne reprezentovat Česko na Mistrovství světa ve skoku na lyžích či zaběhnout Pražský půlmaraton, ale jinak naše srdce patří Ricardu a naši vášeň s vámi budeme rádi sdílet aspoň jedno dopoledne.

více
[ 23.2.2020,   ]

Vodafone je technologická společnost, kterou znáte hlavně jako mobilního operátora. To ale není vše, co tu děláme, a proto bychom vás rádi provedli světem technologií budoucnosti, robotizací a digitálními vychytávkami na naší centrále na Stodůlkách.

více
[ 23.2.2020,   ]

Jsme software house, který se primárně věnuje vývoji softwaru na míru pro naše zahraniční zákazníky (Německo, Švýcarsko, Rakousko, Švédsko, UK atd.), nicméně vývoj zvládáme z Prahy, Zlína, Bratislavy a Bukurešti. Našimi hlavními vývojovými platformami jsou Node.js, React, Angular, Vue.js, Java, .NET, Drupal, C++. A zaměřujeme se i na mobilní vývoj a máme poměrně velké QA oddělení ve Zlíně. Ve společnosti pracuje celkem 22% žen.

 

více
[ 18.2.2020,   ]
Gender Studies rozjíždí projekt ve spolupráci s mimopražskými firmami, jehož cílem je zavedení managementu rodičovské dovolené a rozvojové aktivity na podporu postupu žen do manažerských pozic. více
[ 13.1.2020,   ]

Podle čeho si vybíráme budoucí profesi? Co sráží naše dětské sny z hvězdné výše na zem a někdy i někam hlouběji? Podle Lindy Gottfredson si už ve velmi nízkém věku mezi šestým a osmým rokem vytváříme mentální mapu povolání. Ta omezuje naši volbu a říká nám, jaká povolání jsou pro nás vhodná či prestižní a která nikoli. Jedním z vymezujících faktorů je gender – tedy co se hodí, abych dělala jako žena a co by naopak vypadalo opravdu divně. Tak třeba psycholožka nebo novinářka je pro ženu přijatelná práce, ale chirurgie je už viděna jako mužská profese.

více
[ 2.1.2020, Eva Kavková, EKS   ]

Proč je zapotřebí genderově senzitivní mentoring v pomáhajících profesích? Jednoduše proto, že pomáhající profese jsou ukázkou feminizovaných odvětví, ve kterých zároveň působí všechny další genderově podmíněné fenomény segregovaného trhu práce. Setkáváme se s horizontální i vertikální genderovou segregací, efektem skleněného stropu a skleněného výtahu. A i zde existuje fenomén genderově podmíněného rozdílu v příjmech.

více
[ 27.12.2019, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]

Tento text je sice o zkušenostech s mentoringem ve vědě, což je do značné míry specifické prostředí, nicméně jeho hlavní sdělení je přenositelné do jakékoli jiné oblasti trhu práce či vzdělávání, kde je výrazně méně žen než mužů ve vyšších pozicích.

 

více
[ 21.12.2019, Kateřina Cidlinská, NKC - gender a věda   ]
Přínášíme čtenářské tipy pro děti i teenagery, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale šírší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave více
[ 19.12.2019, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Rádia Wave   ]
Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | .. | 444 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT