|
|
|
[ Rovné příležitosti do firem] - Britská organizace Wise Owls spolupracuje již nějakou dobu s Gender Studies, o.p.s. na projektu P.E.O.P.L.E., který se věnuje problematice věkové diskriminace. S Andrewem Robertsonem, jednou z těchto „Moudrých sov“, jsem mluvila o tom, proč je pro firmu dobré zaměstnávat a udržet si starší lidi a také jak se proti ageismu daří bojovat ve Velké Británii.
[ Rovné příležitosti do firem] - Již několikrát jsme v našem zpravodaji informovali o studii konzultační firmy McKinsey&Company “Women Matter” (neboli “Na ženách záleží”), která ukazuje vztah korelace mezi počtem žen ve vedoucích pozicích a finanční úspěšnosti firmy na trhu. Kdo z vás měl nutkání platnost výsledků této analýzy zpochybňovat z důvodu, že se týkají jiných zemí než ČR, teď už nemusí. Prvně totiž McKinsey realizovalo průzkum i v českých firmách. Níže přinášíme jeho hlavní výstupy.
[ Rovné příležitosti do firem] - Královéhradecký kraj se jako významný regionální zaměstnavatel na straně jedné i jako instituce ovlivňující opatření směrem k veřejnosti na straně druhé, hlásí k podpoře rovnosti příležitostí (nejen) žen a mužů.
[ Rovné příležitosti do firem] - Organizace Gender Studies se připomněla ve virtuálním prostoru a v síti Linkedin založila fórum věnované diskusím o uplatňování rovných příležitostí ve firemním prostředí. Zapojení zaměstnavatelé mají možnost sdílet svoje názory a zkušenosti, ale i rychle získat informace o plánovaných akcích. Chystáme také novou publikaci, na níž se můžete podílet i vy!
[ Rovné příležitosti do firem] - Rovné příležitosti na trhu práce, to není separátní téma firemní kultury. Naopak, tato oblast je provázána s férovostí a dobrým fungováním ve firmě obecně: s nastavením transparentních a spravedlivých procesů ve firmě. Tipy nejen pro malé a střední podniky nabízí nový seriál našeho zpravodaje. Tentokrát na téma plánování pracovní síly.
Plánování pracovní síly je klíčové proto, aby do budoucna, v kratším i dlouhodobém horizontu, odpovídala potřebám vašeho podnikání.
[ Fotograf gallery] - Politicky i esteticky nekorektní výstava, pojednávající o ženě jako objektu ve fotografii 70. a 80. let na zdánlivě disparátních příkladech oficiálního umění i tehdejších outsiderů, chce ukázat, do jaké míry byl fotoaparát nástrojem uctívání ženského půvabu či zotročující zbraní. Vzniká tak subjektivní kurátorská konstrukce o tehdejších genderových kánonech, ale i o době vlastního zrození a jejím sex-appealu, o nostalgii a mizející touze. Od 22.února do 16.března 2012 ve Fotograf gallery v Praze.
[ Kyberpunkerky a kyberpunkeři] - Queer cyberpunkový komponovaný večer s discotékou (Djs Kelly a Brenda), benefiční tombolou příjemných služeb, alternativním rapem Potmě (http://bandzone.cz/potme) a punkhopovými Fakne s kabaretním přesahem. Chceme si tímto večerem také přípomenout 8.březen, Mezinárodní den žen. Celá akce je nekuřácká a koná se pod hlavičkou good night macho pride. Bez queer cyberpunk oblečku to nebude žádný cyberpunk, tak si nějaký vem. Výtěžek půjde na genderfuckové aktivity.
[ Ústav hospodářských a sociálních dějin FF UK] - Ústav hospodářských a sociálních dějin FF UK a Ludwig Boltzmann Institut für Europäische Geschichte und Öffentlichkeit si Vás dovolují pozvat na přednášku: Power and Violence Over the Female Body: Giving Birth in Czechoslovakia and in the United States, kterou prosloví Dr. Muriel Blaive. Dr. Muriel Blaive je přední historička státního socialismu v Československu, zabývající se společenskými proměnami diktatury – jednak ve vztahu ke stabilitě a destabilizaci režimu v padesátých letech, jednak se zaměřením na témata jako vnímání hranic nebo genderových vztahů.
[ Aspekt] - V poradí pätnásta publikácia zborníkového radu Aspekty prináša pohľady na to, akými spôsobmi a za akých podmienok sa ženy stávajú politickým subjektom alebo, povedané jazykom, ktorý na individuálnej i kolektívnej rovine zviditeľňuje ženský rod aktérok: politickými subjektkami.
K zakoupení online nebo k vypůjčení v knihovně Gender Studies.
[ Rovné příležitosti do firem] - Česká republika patří k zemím, kde stále přetrvává nepoměr mezi muži a ženami v informačních, komunikačních a
technických studijních oborech. Ze statistik vyplývá, že mezi lidmi působícími v oblasti ICT
představují ženy pouze každou desátou. V evropském měřítku se Česká republika řadí k zemím s podprůměrným zastoupením žen.
Nová publikace Gender Studies shrnuje statistiky, příčiny nízkého zastoupení, bariéry, kterým ženy čelí při studiu ICT
a technických oborů a další aspekty. Ke stažení zde (pdf).
|
|
|
|