|
|
|
The Competition for the Company of the Year: Equal Opportunities 2008 Award results were announced at conference Parents Return To Work After Parental/Maternity Leave held by Gender Studies, o.p.s. in the O2 Žluté Lázně on November 12, 2008. Many influential Czech companies have participated in this annual competition organized by Gender Studies in the last five years. This year telecommunication companies and banks took the lead in equal opportunities.
[ Česká ženská lobby] - 8. 1. 2009 proběhla v Evropském domě tisková konference České ženské lobby: PROSAZOVÁNÍ GENDEROVÉ ROVNOSTI V OBDOBÍ ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ EU. Tisková konference České ženské lobby se primárně věnovala následujícím tématům: představení České ženské lobby, představení projektu Prosazování genderové rovnosti v období Českého předsednictví v EU, antidiskriminační zákon, financování neziskového sektoru, kampaň 50/50, volby do Evropského parlamentu a genderová rovnost v rámci předsednictví EU.
Česká ženská lobby zve v rámci projektu Prosazování genderové rovnosti v
období Českého předsednictví v EU na kulatý stůl: Ženy v politice,
který připravuje Fórum 50%. Kulatý stůl proběhne 21. ledna od 17.00 do 19.00 v
Informační kanceláři Evropského parlamentu. Více informací a pozvánku naleznete
zde.
[ Rovné příležitosti do firem] - Okolní svět se zmítá ve finanční krizi a víc než kdy jindy se ukazuje důležitost, ale zároveň i iluzornost peněz. Mohou to být „špinavý prachy“, ale přesně tyhle „špinavý prachy“ většina z nás chce, potřebuje a neobejde se bez nich. Zároveň však nelze nevidět určitou absurditu vyjádřenou v rovnici: čím víc peněz máme, tím víc jich potřebujeme. SECONDHAND WOMEN se ve své nové hře Money Transformance s tématem peněz vypořádávají opět dosti svérázným způsobem: ironií a černým humorem, který navíc opepřuje žánr tzv. punkové operetky. Performerky se vysmívají falešnému a sterilnímu světu peněz, zároveň však nepokrytě přiznávají po čem všem ještě touží, na co peníze potřebují... Představení můžete
vidět v rámci festivalu Malá Inventura 28.2. od 18h v divadle Alfred ve dvoře.
Publikace, která vyšla za finanční podpory Heinrich Böll Stiftung, je určena především pro tvůrce politik a systémových nástrojů ve vzdělávání, ale i pro odbornou veřejnost z řad vedení škol, vyučujících, ale i novinářů a novinářek. Měla by přispět k otevření široké diskuze o kvalitě vzdělávacího systému v ČR z hlediska genderové rovnosti. Pro celkový posun směrem k genderové rovnosti ve vzdělávacím systému (a jeho prostřednictvím i v celé společnosti) je zapotřebí vzájemného působení různých faktorů a společenských aktérů.
Diskriminaci na základě náboženského vyznání nebo víry, zdravotního postižení, věku nebo sexuální orientace mimo oblast zaměstnání by mohla na evropské úrovni zakazovat nová směrnice. Její návrh přijala Evropská komise 2. července 2008 jako součást nově navrhovaných sociálních opatření.
Je to tak! Chystáme další Průvod a festival Queer Pride v České republice, tentokrát v Táboře. Připravte si diáře, kapesní počítače a iPhone a zapište si: v sobotu 20. června 2009 v Táboře. Cíle akce: společná oslava LGBTIQ komunit a ostatního obyvatelstva, zviditelnění komunity LGBTIQ v ČR, podpora účasti LGBTIQ lidí ve vzdělávání, kulturním a civilním životě a vytvoření bezpečného prostředí.
[ Rovné příležitosti do firem] - Dotazník, kterým se Česká spořitelna hlásila k účasti
ve Firmě roku: Rovné příležitosti,
byl od počátku horkým kandidátem na Speciální
cenu Gender Studies
za dobrý start. Byl totiž vyplněn ve chvíli, kdy firma začíná velmi
promyšleně s formulací programů a nástrojů na podporu rovných příležitostí
žen a mužů. Příjemným překvapením například byla i orientace v genderové
problematice a snaha o skutečně odpovědný přístup.
[ Rovné příležitosti do firem] - Od svého vzniku má česká pobočka firmy Vodafone ambici být vnímána jako výjimečný zaměstnavatel. Jednou z jejích hlavních hodnot je: „Nebojíme se vystoupit z řady“. I proto Vodafone nabízí velké množství, na českém trhu zcela originálních, programů na podporu slaďování pracovního a osobního života a genderové rovnosti.
|
|
|
|