|
|
|
Gender a hip hop aneb zlatokopky, čubičky a ty ostatní...
Tématem přednášky bude "genderový problém" hip hopu. Přednášející představí závěry své diplomové práce "Raperky a jejich pozice v rámci české hiphopové subkultury", dále bude čerpat ze svého současného projektu v doktorském studiu. Řeč tedy bude o postavení žen v hip hopu (českém i americkém), o jeho proměnách a o sexismu v rapových textech či v hiphopových videoklipech. Následovat bude diskuse. Večeřet můžete už od 18:30.
Přednášející je mimo jiné moderátorkou pořadu Street Cypher na Rádiu Spin
96,2. Kdy a kde: 4.4., 19:00, Salé - Orebitská 14, sale.s.cz.
Přiznám se, Cosmopolitan si kupuji už řadu let každý měsíc, pokaždé celé číslo přečtu a pak uložím do krabice od bot, kterou mám v rohu vedle pracovního stolu. Proč to dělám? Ne, nevede mě k tomu záměr studijně akademický, nesnažím se tak proniknout do tajuplné a sektářsky vyhraněné sféry ženských magazínů, pochopit jak fungují a jak ženám nenápadně vsugerovávají často nesmyslné představy a touhy (k tomu se dostávám až při psaní tohoto textu), ani to nedělám proto, že bych se cítila nesvá, kdybych vyrazila na rande, aniž bych si předem přečetla Deset triků, jak ho okouzlit na první schůzce. Nejsem posedlá módou ani líčením, i když taky nemůžu tvrdit, že by mě to vůbec nezajímalo. Tím důvodem je, že pro mě četba Cosmopolitanu představuje určitou formu relaxace. Když kvůli škole musím pročítat stohy odborných článků a knih, nic mi tak neuvolní mozek jako shluk čtyřčlenných vět pod titulkem Co prozradí jeho fotka na Facebooku. Náhodou jsem se v Cosmopolitanu dozvěděla i pár zajímavých a užitečných věcí, říkám mu důvěrně „kvalitní četba“ a nehodlám se ho v nejbližší době vzdát, už jsme si na sebe za ty roky zvykly.
[ Hip Hop Kemp] - Pořadatelé letošního ročníku HIP HOP KEMPU ve Festival Parku na letišti u Hradce Králové nás s našimi informačními materiály pustili za své brány. Takže pokud si KEMP nenecháte ujít, (což byste neměli ) nejspíš se i zde setkáte s našimi novinami Půl na půl a materiály projektu zaměřeného na mladé „Fit pro změnu“. Ale hlavně – letos pořadatelé připravili samostatné podium věnované ženám.
[ OPEN AIR TRUTNOV] - Zítra začíná jedenadvacátý Open Air Music festival v Trutnově. Na festivalu je každoročně otevřena zóna neziskových organizací, prezentujících svou činnost. Díky vstřícnosti pořadatelů se zde letos budete moci setkat s informačními materiály projektů Gender Studies - Fit pro změnu a Půl na půl rovné příležitosti žen a mužů.
[ FErUM] - Ferum je otevřená umělecká skupina. Jako zakladatelky /Darina Hlinková a Zdeňka Řezbová/ jsme kurátorkami i samotnými vystavujícími umělkyněmi. Skupina má za cíl pořádat výstavy, akce či projekty, ke kterým vždy přizve další(ho) novou(ého) členku(a). Ta(en) se může účastnit jednoho či více projektů.
Analýza televizního seriálu "Ženský hlas", který vysilá Česká televize, v podání Mirka Vodrážky.
Když v roce 1986 získal krátký studentský snímek Peel (1982) Novozélanďanky Jane Campionové Zlatou palmu za nejlepší krátký snímek na festivalu v Cannes, nikdo netušil, že za pouhé čtyři roky se jeho režisérka stane jednou z nejuznávanějších a nejzajímavějších osobností nezávislého filmu.
Pokud bych někdy musela odpovídat na otázku, který český film 90. let považuji za nejucelenější, nejzávažnější atd., nemusela bych dlouho přemítat - je to pro mě jednoznačně snímek Marian Petra Václava.
O tzv. životním štěstí se zřejmě nikdy v pozdější době nehovořilo a neusilovalo se o něj s takovou průzračností, závažností a dlužno dodat i naivitou, jako právě ve snímcích meziválečného období.
One of the most wonderful experiences daily: Vecernicek. Story telling is a Czech virtue. But playing with children also? The American kids` hit "Sesame Street" also reached Czech television, but under a different name: "Sesame open!". This name change tells more about Czech attitudes than first meets the eye, i think.
|
|
|
|