- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Ustanovení § 110 zákoníku práce je jedno z těch méně známých a v soudních rozhodnutích se neobjevuje příliš často. Jde však o klíčové ustanovení, jehož řádná aplikace zejména ve spojení s ustanovením § 16 zákoníku práce může být efektivním nástrojem v cestě za férovějším odměňováním i snížením gender pay gapu.

více
[ 31.10.2022, Šárka Homfray, odborová právnička   ]

V pátek 7. října 2022 byly během tematické konference slavnostně vyhlášeny výsledky ocenění Firma roku: Rovné příležitosti 2022. Pro 14. ročník bylo ústředním tématem rovné odměňování. Ocenění Firma roku: Rovné příležitosti za rok 2022 získal Ústav mezinárodních vztahů Praha, v. v. i. Zvláštní cena poroty byla udělena společnosti dm drogerie markt s.r.o.

více
[ 31.10.2022, Anna Kotková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Na slavnostním večeru v rámci Feministické konference, kterou pořádal na konci září brněnský feministický kolektiv Sdruženy, jsme obdržely*i Cenu Františky Plamínkové za rok 2022 za mimořádný přínos feministickému boji v rámci Česka a Slovenska! A je rozhodně co slavit!

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Srdečně vás zveme na diskuzi s odborovou právničkou a autorkou nové publikace Proč jsme tak naštvané? Šárkou Homfray a literární dokumentaristkou a nakladatelkou Barborou Baronovou. Diskuze se uskuteční 29. 11. od 18:00 u nás v knihovně v rámci večerního cyklu Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové. 

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Mluvit o penězích je ve společnosti paradoxně větším tabu než sex, politika nebo náboženství. Mnohdy se tak neděje ani v partnerství, natož pak mezi přáteli či se zaměstnavateli. Proč je tomu tak a proč by o svých platech měly otevřeněji hovořit právě ženy? 

více
[ 31.10.2022, Ilona Vlachová, rezortní koordinátorka rovných příležitostí (toho času na rodičovské dovolené)   ]

Srdečně vás zveme na diskuzi s Annou Hájkovou, historičkou, specialistkou na queer dějiny holocaustu a autorkou nedávno vydané publikace Poslední ghetto: Všední život v Terezíně. Diskuze se uskuteční online 6. 12. od 18:00 v rámci večerního cyklu Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové. 

více
[ 31.10.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje další ročník prestižního ocenění Firma roku: Rovné příležitosti.
Opět vybereme ty nejlepší zaměstnavatele, kteří podporují rovné příležitosti. Přihlaste se do jubilejního 15. ročníku a zařaďte se po bok firem a organizací, které udávají trendy v HR!

více
[ 31.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]

Básnířka, prozaička a autorka knih pro děti Olga Stehlíková (1977) vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FF UK v Praze a publicistiku na VOŠP v Praze. Působí také jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka. V rámci dalšího dílu rubriky Ze světa múz jsme vybraly báseň Deniště z její nové sbírky Zkouška Sirén, která právě vychází v nakladatelství Host.

více
[ 31.10.2022, Olga Stehlíková, básnířka, prozaička, autorka knih pro děti, editorka a redaktorka   ]

Letošní ročník soutěže o ocenění Firma roku: Rovné příležitosti byl slavnostně uzavřen 7. října 2022 vyhlášením vítězů na závěrečné odborné konferenci. Reportáž z konference si můžete přečíst v tomto čísle zpravodaje Rovné příležitosti.

více
[ 31.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]

Tématem aktuálního čísla zpravodaje je rovné odměňování a ve stejném duchu pro vás naše knihovnice připravila doporučení, co si přečíst či půjčit v Knihovně Jiřiny Šiklové. Ani v roce 2022 není férovost v odměňování samozřejmostí, i když bychom si přály*i vidět opak. Proč stále existuje gender pay gap1? Kde a jak vznikají nerovnosti v odměňování a proč je tak těžké se s nimi vypořádat? Na to vám pomohou odpovědět nejen knihy z tohoto výběru, ale i mnoho dalších na téma rovného odměňování, které si v KJŠ můžete půjčit.

více
[ 30.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]
Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 444 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT