- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Jak shrnout 14 let bytí modelkou a zároveň feministkou do nějaké souvislé reflexe o těle? Těžko, ale pokusím se o to. 

více
[ 31.5.2021, Barbora Řiháková, bývalá modelka, vystudovala sociální antropologii a gender studies, v současnosti působí jako LQA game tester a věnuje se slam poetry   ]

Ciocia Czesia (čti Ťoťa Češa – zdrobnělina od jména Česlava, neboli také „česká tetička“) – neformální pro-choice skupina poskytující informace a podporu v přístupu k interrupcím pro osoby z Polska, které se ocitly v situaci nechtěného těhotenství. Vznikla „zdola“ v Praze v říjnu 2020 v reakci na přijetí usnesení o zákazu potratů z důvodu poškození plodu polským provládním ústavním soudem.

více
[ 31.5.2021, Justyna, aktivistka, členka iniciativy Ciocia Czesia, působí v oblasti mezinárodní migrace   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 31.5.2021, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Rádia Wave   ]

V nejisté době pandemie Covidu-19 se těžko plánují akce, a tak jsme se po loňském roce poučili a rozhodli se Girls Day uspořádat poprvé online.

více
[ 17.5.2021, Marie Mrvová, Gender Studies, o.p.s.   ]

O feminismu a genderu v sociální práci si povídáme v rozhovoru s Evou Dudovou, zakladatelkou sociálního podniku Přestupní stanice, který zaměstnává lidi bez domova. Eva vystudovala sociální práci na FF UK a dlouhodobě se věnuje oblasti bezdomovectví, postavení žen ve společnosti, sociálnímu podnikání a slow fashion.

více
[ 28.2.2021, Marie Mrvová, Gender Studies, o.p.s.   ]

 

Ve druhé polovině 19. a počátkem 20. století lze zaznamenat posun paradigmatu od morálních závazků až po zrod sociální práce jako profese. Změnu paradigmatu vyvolala doba industrializace, kdy se stala pomoc lidem závislým na druhých v kompetenci rodiny, církve a komunity nedostačující, a tak si vynutila konstrukci nového společenského mechanismu určeného k tomu, aby se s ní společnost vypořádala. Za dobu vývoje této profese lze jmenovat mnoho průkopnic, které se na našem území zasadily o její vybudování. 

více
[ 28.2.2021, Pavla Kodymová, katedra sociální práce FF UK   ]

Zhruba těmito slovy by bylo možné zhodnotit, jak si stojí výdělek sociálních pracovníků a pracovnic, pokud jej srovnáme s náročností práce, požadavky na vzdělání i na osobní odolnost, nebo s rizikovými faktory, které se mohou v sociální práci objevit.

více
[ 28.2.2021, Šárka Homfray, odborová právnička   ]

Co je Girls Day?

Mezinárodní den dívek v ICT [informační a komunikační technologie] se slaví každoročně vždy čtvrtý čtvrtek v dubnu ve více než 170 zemích světa. Cílem této akce je motivovat dívky k výběru studijních oborů v oblasti vědy, IT, technologií, inženýrství a matematiky (STEM) prostřednictvím různých workshopů, přednášek a akcí v jednotlivých zemích.

více
[ 28.2.2021, Marie Mrvová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Sociální služby jsou v České republice dlouhou dobu opomíjenou oblastí, a to z mnoha hledisek. Sociální služby jsou dlouhodobě podfinancované, sociální služby jsou dlouhodobě nevhodně koncipované, v sociálních službách se stále nedaří skutečně efektivně a moderně koncipovat právní úpravu. 

více
[ 28.2.2021, Kristina Koldinská, profesorka pracovního práva a práva sociálního zabezpečení na PF UK   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i teenagery a teenagerky, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 28.2.2021, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Rádia Wave   ]
Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 438 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT