|
|
|
Občanské sdružení Hnutí za aktivní mateřství (HAM, dříve Hnutí za aktivní porod) založilo na jaře 1999 několik matek, rozčarovaných zážitky z českých porodnic. Je otevřené každému, kdo se zajímá o problematiku přirozených porodů a o zodpovědnou a aktivní roli rodičů v péči o své děti: otcům, porodním asistentkám, lékařům, psychologům = tedy široké laické i odborné veřejnosti.
Před třemi lety vznikl v České televizi stejnojmenný dokumet, jehož knižní zpracování je možná ještě bohatší a spontánnější než samotná filmová předloha.
Je občanské sdružení, založené v březnu 2001.
Vzniklo osamostatněním programu Zdravé rodičovství, který rozvíjel svoji činnost
od září 1999 při Nadaci Open Society Fund Praha. Usiluje o zlepšení veřejné informovanosti v aktuálních otázkách rodičovství
a o zvýšení prestiže rodičovství v celospolečenském měřítku. Aktivity sdružení APERIO jsou určeny odborné i širší veřejnosti, státním, soukromým
i nevládním organizacím a především stávajícím i budoucím rodičům.
Česká asociace porodních asistentek
pořádá Feministická skupina 8. března v Praze na Náměstí Míru od 15 do 20 hod.
program na jaro 2002
Nomádská studie zkoumající rok 1968, ideologii lidských práv a postavení ženy
Politický boj a sexismus v Čechách.
Tak zní název knihy Gillese Liptovetského, kterou vydává nakladatelství Prostor. Jak již napovídá podtitulek knihy - "Stálost a revoluce ženství", dílo pojednává o vývoji autonomie ženství na mužském a tradičním pojímání ženy v dějinách. Zatímco první žena byla podle Lipovetského v tradičních společenstvích a evropském středověku předmětem zároveň ponižovaným a démozinovaným, druhá žena se v době renesance stala objektem idealizace a zbožňování. V druhé polovině dvacátého století byly tyto typy nahrazeny třetí ženou, nezávislou na mužských definicích a svobodnou v rozvíjení svého ženství.
videozáznam čtení příběhů žen, které prožily domácí násilí v tanečním divadle Ponec, Praha, 28. 11. 2001
|
|
|
|