 |
|
 |
[ Tranzitdisplay] - Tranzitdisplay vás srdečně zve
na vernisáž výstavy
newyorské umělkyně a spisovatelky EMILY ROYSDON
MINOR THEATRES + QUEER DOCUMENTS
ve čtvrtek 14.6. 19:00.
„Hledám tělo, mé tělo, které existuje
mimo patriarchální definice toho, co
je tělem. Není to samozřejmě možné,
ale koho dnes ještě zajímá to, co je
možné?“ *
Autorka pomocí jazyka a textu zkoumá problematiku lidské angažovanosti, veřejných projevů, politiky a historie. V současné době se zabývá konceptem "extatické resistence“, jímž otevírá diskusi o nemožném a imaginárním v politice.
Emily Roysdon editorkou a spoluzakladatelkou feministického magazínu a uměleckého kolektivu LTTR. Přispívá do množství kulturních periodik, je textařkou Brooklynské kapely MEN.
Výstava potrvá do 19.8. 
[ Gender Studies, o.p.s.] - Gender Studies., o.p.s. otvírá Facebookovou skupinu s názvem MATEŘSKÁ RODIČOVSKÁ – ŠKOLKY. Cílem této stránky je započít diskuzi a sdílet zkušenosti v oblasti rodinné politiky v ČR. Touto cestou bychom rádi veřejně diskutovali o situaci alarmujícího nedostatku míst zařízení péče o předškolní děti, alternativách v péči o děti mladší 3 let či nedostupnosti flexibilních forem práce při návratu z rodičovské dovolené, a dalších aktuálních událostech v oblasti rodinné politiky. Velice uvítáme, když se diskuse zúčastníte, doufáme, že Vám i nám přinese zajímavé podněty a nápady, jak řešit ne vždy jednoduchou situaci rodin s malými dětmi. 
[ 12.6.2012, ]
[ Gender Studies, o.p.s.] - Z předběžného průzkumu Gender Studies, o.p.s. mezi městskými částmi v Praze vyplývá, že jsou v Praze oblasti, kde 3 leté děti nemají šanci nastoupit v září 2012 do mateřských školek. Dokonce jsou i takové městské části, kde takovouto šanci nebudou mít ani 4 leté děti, přijímáni budou pouze předškoláci. Na přesná čísla si budeme muset počkat. Lze však už teď očekávat, že situace bude tento rok alarmující a lepší vyhlídky nás nečekají ani v nejbližších dalších letech. 
[ 11.6.2012, Lada Wichterlová ]
Dne 12. května 2012 rozhodl Nejvyšší správní soud, že proti nepřijetí dítěte do veřejné mateřské školy lze podat žalobu ve správním soudnictví. Mateřská škola a dítě nejsou podle soudu při rozhodování o nepřijetí do předškolního vzdělávání v rovném postavení. Mateřská škola rozhoduje autoritativně, mocensky ( Eva Fialová, právnička poradny Gender Studies) 
[ 6.6.2012, Eva Fialová ]
[ Gender Studies, o.p.s.] - Zveme Vás na workshop k vytváření rovných příležitostí žen a mužů ve Vaší organizaci, kde získáte inspiraci, jak na to, a dozvíte se, proč se to vyplatí. Budete moci konzultovat svoje plány a vyměnit si podněty se zástupci firem, které mají v této oblasti zkušenosti, a to z různých sektorů. Vypracujete a odnesete si akční plán pro zavedení konkrétního opatření, který můžete hned začít realizovat. Bude představena unikátní interaktivní online sada 75-ti úspěšných opatření na podporu rovných příležitostí z komerční a akademické oblasti ze šesti zemí Evropy. Čtyři dobré praxe, uveřejněné v online sadě opatření, budou představeny osobně zástupkyněmi firem. Kdy a kde: 12. června 2012, 10-16 hod, HUB Praha, Drtinova10, Praha 5, Smíchov. V rámci projektu GeCo-Zlepšování kompetencí, týkajících se rovnosti žen
a mužů ve firmách a ve výzkumných a vzdělávacích institucích. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Na podzim 2010 jsem měla díky Fulbright-Masarykovu stipendiu možnost zúčastnit se stáže v L.A. Gay & Lesbian Center (LAGLC). Tato zřejmě největší světová organizace zaměřená na LGBT (lesbické, gay, bisexuální a trans) osoby má nesmírně široké a pestré spektrum programů. Mezi hlavní pilíře patří i práce s LGBT mládeží, specificky pak práce s mladými bezdomovci a bezdomovkyněmi. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Sociální práce v sociálně vyloučených lokalitách se nepotýká pouze s problémy zadlužení a exekucí klientů a klientek, nevyhovujícího či absentujícího bydlení, nezaměstnanosti, kriminality či neadekvátní péče o děti, ale setkává se i s problémy domácího násilí. Ve stínu prvně jmenovaných témat se však může domácí násilí dostávat až na periferii pozornosti sociálních pracovnic a pracovníků. V případě romské minority, pro kterou je charakteristická spíše dominance mužů nad ženami a domácí násilí v psychické i fyzické formě je uvnitř této minority legitimizováno i samotnými ženami, je riziko ignorace tohoto sociálního problému ještě vyšší. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Sociální vyloučení, to nejsou jen romská ghetta nebo "nepřizpůsobiví", o nichž média mluví téměř denně. Patří sem také lidé, kteří se živí poskytováním sexuálních služeb. Kvůli tabu, které prostituce nebo život na ulici představuje, žijí v jakési šedé zóně, kde se mohou setkat s násilnickým chováním klientely, nemocemi, chudobou a vykořisťováním. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Jako každý rok, i letos vyhlašuje Gender Studies soutěž o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi: Firma roku: rovné příležitosti. Vedle oblastí jako je firemní prostředí, postavení žen a mužů ve firmě, slaďování soukromého a pracovního života, plány a rozvoj a marketing, se nově zaměříme i na problematiku situace lesbických, gay, bisexuálních a trans osob ve firmě. Účast v soutěži vám umožní nejen publicitu, ale i získání zpětné vazby, která vám poradí, jak prosadit rovné příležitosti do firemní kultury. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Hlavním cílem české zahraniční rozvojové spolupráce (dále ZSR) je přispět k odstraňování chudoby v kontextu udržitelného rozvoje v partnerských zemích (zákon o ZRS 2010). Na ZRS putuje z českého rozpočtu každý rok více než 4,3 miliardy korun. Největší část je poukazována přímo na účty mezinárodních organizací; na přímou spolupráci s vybranými partnerskými zeměmi je využita zhruba desetina těchto prostředků. Přesto jsou dvoustranné projekty velmi důležité. Jsou totiž nejviditelnější součástí české ZRS a čeští aktéři v nich hrají dominantní úlohu. 
|
|
|
 |