|
|
|
[ Otevřená společnost] - Ústav mezinárodních vztahů a Centrum ProEquality vydávají společný policy paper s názvem Strategie začlenění genderu do české rozvojové spolupráce: Ne móda, ale nutná podmínka efektivity. Z policy paperu se dozvíte, proč je začlenění genderu do rozvoje důležité, jak málo je téma v české rozvojové spolupráci zohledněné a jaké jsou možné negativní následky pokračujícího upozadění genderu v české rozvojové spolupráci. Jako alternativu nabízí dokument konkrétní postup, jak gender do rozvoje začlenit ve dvojí rovině: průřezově prosazováním rovnosti žen a mužů v každé tvorbě strategie a v každém kroku implementace rozvojové spolupráce a tematicky zaměřením na posílení postavení žen jako přednostních partnerek v rozvojové spolupráci.
Bylo nám kolem dvaceti a Bergmannovy Scény z manželského života jsme sledovali s dojetím, překvapením a trochu i odporem – co se to těm lidem děje? Co je to za hry? Proč se k sobě nemůžou chovat “normálně”? Copak ona nevidí, že on jí lže? A on nevidí, že ona s ním manipuluje? TOHLE SE NÁM NIKDY NESTANE! ...
BERGMAN UPDATE
STAGE CODE & hosté
Socio-dramatický kabaret o manželství / 60 min
ČT 15 / 20h PREMIÉRA – V RÁMCI FESTIVALU 4+4 DNY V POHYBU
[ Tereza Boehmova] - Kniha Terezy Boehmové Matka z cukru a oceli je sbírkou sarkastických a humorných fejetonů o mateřství. Fejetony jsou chronologicky řazeny a popisují slasti a strasti období od narození Tereziny dcery Anny až po její nástup do školky. Je to knížka o tom, jak mateřství může zamávat psychikou i celkem odolného jedince, který si velmi naivně zuby nehty brání svůj bývalý život, aby postupně objevoval dimenze své nové osobnosti – matky.
NESEHNUTÍ a Brána k dětem ve spolupráci s Katedrou environmentálních studií a Gender centrem FSS MU Vás zvou na veřejnou konferenci Aktivní rodičovství, která je věnována tématům těhotenství, porodu a péče o rodinu citlivé k matce, otci a dětem a šetrné k přírodě. Nabízí alternativní přístupy, workshopy, informace, praktické ukázky, promítání filmů a setkání....
Srdečně Vás zveme na první ze série přednášek o americkém feminismu:
Úterý 6.10.2009 od 19:00
Pavla Veselá, Ph.D.: Začátky amerického feminismu.
Přednáška se věnuje vybraným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o vznik hnutí za ženská práva ve Spojených státech amerických.
[ Rovné příležitosti do firem] - Nejvyšší ocenění v kategorii nejmenších obcí si letos odnesl městys Lysice, který v ocenění Úřad roku „Půl na půl“ není žádným nováčkem. V loňském roce se totiž umístil na třetím místě. Porota také velkým počtem bodů ohodnotila Městský úřad Rtyně v Podkrkonoší, který skončil jako druhý, a následoval Obecní úřad Oplany.
[ Rovné příležitosti do firem] - Výsledky soutěže Úřad roku „Půl na půl“ - respekt k rovným příležitostem byly vyhlášeny na konferenci Rovné příležitosti – slaďování rodinného a pracovního života, kterou pořádalo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s o.p.s. Gender Studies 3. září 2009. Konferenci uvedl ministr vnitra Martin Pecina a ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Ministr pro lidská práva zdůraznil, že je stále nedostatek žen v řídících pozicích a poděkoval ministrovi Pecinovi za souhlas s vypracováním návrhu zákona, který legislativně ukotví kvóty na kandidátních listinách.
Od
října do prosince organizuje Gender
Studies přednášky v Americkém centru (Tržiště13)
na téma Cesty amerického feminismu. Přednášející představí začátky amerického
feminismu, feminismus ve 20. století a současný americký feminismus, součástí
bude také přednáška o černém feminismu. O přednáškách, ale i americkém
feminismu, nám více prozradila amerikanistka
Nina Bosničová.
[ Rovné příležitosti do firem] - Sektor maloobchodních řetězců nemá v České republice právě tu nejlepší pověst, co se týká rovného a spravedlivého zacházení se zaměstnanci a zaměstnankyněmi. O tom, jak úspěšně svou HR praxí tuto představu narušuje síť populárních drogerií DM jsme mluvili s Alenou Střížovou, prokuristkou firmy.
|
|
|
|