- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Je jich více než dvě stovky, musejí neustále měnit místa a skrývat se. Jsou přitom symbolem nevídané chrabrosti, protože vystudovaly a pracovaly pod velkým tlakem proto, aby se v afghánské společnosti změnilo to podstatné – aby násilí v soukromí přestalo být beztrestné, aby žena byla vnímána a respektována jako člověk, který má doma i ve veřejném prostoru svou důležitou roli.

více
[ 30.11.2021, Jana Hradilková, pozorovatelka a hybatelka v důchodu, jedna z „matek zakladatelek“ Gender Studies   ]

Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje další ročník soutěže o prestižní ocenění Firma roku: Rovné příležitosti! Opět vybereme ty nejlepší zaměstnavatele, kteří podporují rovné příležitosti žen a mužů. Přihlaste se do letošního ročníku a zařaďte se po bok firem a organizací, které udávají trendy v personalistice!

více
[ 30.11.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Připravovat v dnešní době jakoukoliv akci pro větší počet lidí je detektivka s nejistým koncem hned od začátku. Budeme moct akci vůbec zrealizovat? Přijdou lidi? Budou všichni mít aktuálně vyžadovaná potvrzení bezinfekčnosti? Bude fungovat čTečka? Podle tohoto scénáře, který si sám nenapsal, musel tým Gender Studies zorganizovat oslavu 30 let fungování organizace. Nakonec se ale drama nekonalo, šlo spíš o příběh se šťastným koncem. A akce se celkově moc povedla.

více
[ 30.11.2021, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Srdečně vás zveme na druhý večer obnovené série Úterků s knihovnou Gender Studies. Minule jsme se zaměřili na ženské hrdinky v literatuře pro děti a mládež. Tentokrát bude diskuzní večer věnován tématu romského holocaustu, příběhům romských žen, orální historii a knize Žít bez hořkosti, která vyšla poprvé v českém překladu (romistky Evy Zdařilové) díky nakladatelství Kher v srpnu tohoto roku.

více
[ 30.11.2021, Marie Mrvová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Tento článek přináší spoustu otázek a nenabízí moc odpovědí. Je pouhou neucelenou reflexí a snahou oslabit pocity beznaděje, jimž občas na poli boje za genderovou rovnost čelím(e) a s nimiž se konfrontuji. Občas podléhám zmaru a pocitu, že dělám „dobro, které nikdo nechce“ a které navíc ještě dělám evidentně úplně špatně. Proč? Protože pochvala a ocenění chybí, a to dokonce i od kolegů a kolegyň pracujících na tom stejném poli. 

více
[ 30.11.2021, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]
Gender Studies si letos připomíná 30 let od svého založení v roce 1991 v bytě Jiřiny Šiklové, jejíž památku si chceme i touto cestou připomenout. více
[ 8.11.2021, Lucie Königsmarková   ]

Pro toto číslo jsme pro vás připravili výběr knih z fondu knihovny Gender Studies, které se zabývají tématem slaďování pracovního a osobního života. Pokusili jsme se obsáhnout co nejširší spektrum témat, která se s touto oblastí pojí. Současně tak chceme obohatit téma aktuálního zpravodaje, které bylo zároveň tématem uplynulého ročníku soutěže Firma roku: Rovné příležitosti, o určité teoretické zázemí.

více
[ 31.8.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Letošní ročník soutěže o cenění Firma roku: rovné příležitosti v červnu vyvrcholil a na závěrečné konferenci (záznam můžete shlédnout zde) byli slavnostně vyhlášení vítězní zaměstnavatelé. Reportáž z konference si můžete přečíst v tomto čísle zpravodaje Rovné příležitosti.

více
[ 31.8.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

O tom, že pandemie COVID-19 akcelerovala možnosti práce z domova během více či méně striktních lockdownů asi nelze pochybovat, jak na tom ale byly ostatní formy flexibility? A co oceňují čeští zaměstnanci a zaměstnankyně v oblasti slaďování? Přinášíme průzkum mezi zaměstnanci a zaměstnankyněmi firem, které se letos utkaly o ocenění: Firma roku: rovné příležitosti 2020. 

více
[ 31.8.2021, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 31.8.2021, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave   ]
Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 432 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT