- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

V posledních letech se urputně snažíme hovořit o flexibilitě práce. O negativní i pozitivní flexibilitě. O genderových konotacích ve spojení s flexibilitou. Zas a znovu otevíráme téma klouzavé pracovní doby, home officu, stlačeného pracovního týdne, konta pracovní doby, ale také zkrácených úvazků. A do toho vpadnou krizová opatření a doporučení vlády zaměstnavatelům: využívejte nejvyšší možnou měrou práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vykonávat v místě bydliště.1

více
[ 30.6.2020, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]

V době nouzového stavu vyvolaného pandemií koronaviru COVID-19 je zásadní věnovat pozornost různorodosti dopadu přijatých opatření na skupiny osob ohrožených specifickými riziky. I v běžném režimu nejsou potřeby obětí domácího a sexuálního násilí v mnohých případech adekvátně saturovány, avšak zátěž, kterou vyvolává současný stav, je enormní.

více
[ 30.6.2020, Iva Peterková, Simona Šimíčková, Kateřina Mužíková a Eva Michálková, proFem - centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s.   ]

Ženy a muži poskytující placené sexuální služby jsou velmi různorodou skupinou. Jedno mají však všichni společné, a to je práce opředená řadou předsudků. V souvislosti s tím uvádíme termín sociální stigma spojené s určitou charakteristikou, která je společností z různých důvodů odmítána či nepochopena. Lidé si tuto práci volí z různých důvodů na základě životní situace, ve které se nacházejí.

více
[ 30.6.2020, Hana Pazderová, Rozkoš bez Rizika, z.s.   ]

I v souvislosti s dopady koronakrize na trh práce upozorňujeme, že je opět k dispozici naše bezplatné právní poradenství. Znovu otevíráme telefonickou i online právní poradnu pro řešení diskriminace na trhu práce z důvodu pohlaví a/nebo věku.

více
[ 30.6.2020, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]

Na sobotu 20. 6. 2020 v Praze na Klárově jsme s několika českými i mezinárodními organizacemi a kolektivy svolali demonstraci a zároveň solidární shromáždění proti nedávnému nenávistnému výroku polského prezidenta Andrzeje Dudy a další vládnoucí reprezentace, že LGBTIQ+ lidé nejsou lidé, a proti dlouhodobě vzrůstajícím queerfobním tendencím nejen v Polsku, ale také v Maďarsku, na Slovensku nebo v Rusku.

více
[ 30.6.2020, Marie Mrvová, Femme Gang (Přestupní stanice) a Gender Studies, o.p.s   ]
Státy po celém světě se ocitly ve zcela nové situaci. V důsledku pandemie koronaviru jsou vlády v jednotlivých zemích nuceny zavádět nová provizorní opatření. Tato opatření mají ovšem jiný dopad na muže a jiný na ženy, ať už jde o oblast péče o domácnost, trh práce nebo změny ve zdravotnictví, kdy po nějaký čas např. nebyla umožněna přítomnost mužů u porodu. více
[ 5.6.2020, Natálie Panská, studentka oboru Sociologie a sociální politika   ]
Příspěvek vznikl v návaznosti na konferenci organizovanou Nadací Heinricha Bölla jako online stream z Berlína, jejímž tématem byly ženy při prezentaci historie 2. světové války. více
[ 25.5.2020, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

K 8. březnu 2020 uspořádalo Gender Studies, o.p.s. třídenní akci, kterou přispělo k připomenutí Mezinárodního dne žen. Reflexi z ní vám přinášíme v tomto článku, ve fotogalerii a ve filmové reportáži.

více
[ 9.4.2020, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Holky, přijeďte za námi do Mladé Boleslavi! Čeká na vás pestrý program, během něhož se podíváte na výrobu aut v přímém přenosu, zahrajete si hry, seznámíte se se studentkami a čerstvými absolventkami, které zde pracují a přitom ještě nedávno stály samy před rozhodnutím, na jakou školu se vydají.

 
více
[ 27.2.2020,   ]

Naše společnost patří mezi přední světové farmaceutické firmy (působí ve více než 140 zemích) zaměřující se na vývoj inovativních léčiv. MSD pražský IT Hub, který zaměstnává více než 900 lidí, spoluurčuje směr digitální revoluce ve zdra-votnictví. Dodáváme např. technologické produkty a řešení, které využíváme globálně od Austrálie přes Singapur po Spojené státy americké. Pyšní jsme třeba na marketingovou automatizaci, která umožňuje doručit sdělení cílené na konkrétního uživatele a vyhnout se tím jeho přehlcení informacemi. Webová analytika nám pak umožňuje chápat, co určitou skupinu návštěvníků webů zajímá, a tím pádem jim poskytovat relevantní obsah. Nejsme tedy jen „programátoři“, ale i analytici a koordinátoři globálních projektů.

více
[ 23.2.2020,   ]
Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 422 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT