- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Letos proběhl již 10. jubilejní ročník akce Girls Day! Kariérního dne pro dívky (ve věku 15 až 25 let) se zúčastnilo na 120 studentek napříč regiony ve 4 firmách – Škoda Auto, Vodafone, MSD a CN Group v Praze a Mladé Boleslavi. Do kampaně se nově zapojily také ambasadorky - expertky z technických oborů. Jaké zkušenosti mají z ICT oborů a co doporučují mladým dívkám? A jak probíhal letošní Girls Day?

více
[ 30.6.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

Kateryna Michalicyna (Mikhalitsyna) je ukrajinská spisovatelka, překladatelka, literární redaktorka, publicistka, členka PEN Ukraine a nevládní organizace New York Literary Festival v Doněcké oblasti na Ukrajině, a dobrovolnice.

více
[ 30.6.2022, Marie Koval, Gender Studies, o.p.s.   ]

„Válka v Abcházii mi vzala šťastné dětství, dala mi pocítit hořkost ztráty a konfrontovala mne s mnoha výzvami... Válka a její následky ale určily cestu mé budoucnosti! A utvořily ze mne ženu-mírotvorkyni, která bojuje proti válce, která bojuje za mír.”

více
[ 30.6.2022, Ekaterine Gamakharia, Women Fund “Sukhumi”, vedoucí zastupitelského úřadu Tbilisi   ]

Vojačky, bojovnice, mírové aktivistky, odbojářky, disidentky, přeživší. Ženy v době války a represe nebyly a nejsou „pouze“ matky a sestry nebo oběti, ale jsou také aktivními činitelkami a hybatelkami. Je proto nutné si připomínat nejen (často stereotypně vykládaný) genderový rozměr válečných konfliktů či represivních režimů, ale také role aktérů*ek všech pohlaví a genderů. Proto vám v Tipech z knihovny Jiřiny Šiklové přinášíme teoretické i individuální pohledy na genderové aspekty války.

více
[ 28.6.2022, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]
Nabízíme volné placené pozice a možnost neplacených stáží hned ve třech sekcích. Zajímá vás genderově senzitivní vzdělávání, HR a zaměstnavatelské praxe v oblasti rovných příležitostí, historie ženské vzdělanosti či práce v největší genderové knihovně ve střední a východní Evropě? Hledáte práci s flexibilní pracovní dobou a home office? Podívejte se na nabízené pracovní pozice a stáže a ozvěte se nám! více
[ 14.6.2022, Lucie Königsmarková   ]

Thanks to Nina Bosnićová who translated it, you can read English version of Jiřina Šiklová's interview for the book Hnízdo feminismu.

více
[ 23.5.2022,   ]

Rozhovor s Jiřinou Šiklovou, zakladatelkou Gender Studies, otištěný v knize Hnízdo feminismu. Rozhovor zveřejňujeme k ročnímu výročí Jiřinina úmrtí.

více
[ 23.5.2022,   ]
Proč se zúčastnit Girls Day? Jaké výhody přináší ženám práce v IT a technických oborech? Jak se expertky v "mužských profesích" vypořádávají se stereotypy? Na to se ptáme amabasadorek GIRLS DAY 2022. více
[ 20.4.2022, Lucie Königsmarková   ]
Letos slavíme jubilejní 10. ročník akce Girls Day, kariérního dne pro dívky v technologických firmách a institucích. Proto jsme pro vás připravili speciální Úterek na téma volby povolání, jako vždy s velmi zajímavými hosty*hostkami. více
[ 12.4.2022, Lucie Königsmarková   ]
V březnovém čísle se zaměřujeme na různé formy nespravedlnosti, tabu, násilí a ticha, které jsou třeba prolomit. více
[ 17.3.2022,   ]
Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 436 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT