|
|
|
[ Rozkoš bez rizika] - Vystoupí zahraniční hosté se zkušenostmi s legalizací prostituce a poskytováním služeb osobám ze sexbyznysu. Na konferenci vystoupí též zástupci Úřadů práce, MHMP, neziskové organizace a další. Součástí konference je i workshop zaměřený na problematiku zákona o regulaci prostituce. I vy se můžete zapojit a vyjádřit svůj názor.
Rozhovor s Alexandrou Jachanovou Doleželovou na téma prostituce. Alexandra Jachanová Doleželová je viceprezidentka Evropské ženské lobby, která nedávno spustila kampaň Společně za Evropu bez prostituce. Kampaň prezentuje prostituci jako násilí na ženách, které by společnost neměla tolerovat.
[ Rovné příležitosti do firem] - Dnes trh konsenzuální prostituce dospělých tím či oním způsobem regulují prakticky všechny země. Regulační režimy mají jedno společné – usilují o regulaci či kontrolu trhu prostituce. Ale tím také jejich podobnost víceméně končí. Často jsou utvářeny různými hledisky, jako jsou morálka, právo a pořádek, veřejné zdraví, diskriminace žen, či zlepšení postavení osob, které nabízejí sexuální služby. Proto nepřekvapí, že jejich cíle jsou mnohdy protikladné.
[ Rovné příležitosti do firem] - „Together for Europe free from Prostitution“ je slogan kampaně, kterou v červnu zahájila Evropská ženská lobby. Ta se věnuje tématu potírání prostituce v Evropské unii již od svého vzniku před dvaceti lety a snaží se prosadit systém, kde jsou kriminalizováni zákazníci (či zákaznice), a zajištěny sociální jistoty, které pomáhají prostituujícím se z prostituce dostat.
[ Econnect] - Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování je denní realitou pro stovky tisíc lidí na celém světě. I v České republice dnes najdeme ženy a muže, kteří pracují za vykořisťujících podmínek. „Odhadujeme, že se jedná o desítky, spíše ale o stovky lidí,“ říká Petra Kutálková z organizace La Strada ČR. „Smutným faktem zůstává, že za obchodování s lidmi za účelem jiných forem vykořisťování a nucené práce dosud nebyl nikdo pravomocně odsouzen,“ dodává. La Strada ČR vydala publikaci Příliš úzká brána k lidským právům, která se zabývá mezinárodními standardy a problémy České republiky při vyhledávání a identifikaci obchodovaných osob. Publikace je součástí projektu Assesment of the human rights impact of anti-trafficking laws and measures.
[ La Strada] - Odškodnění obchodované osoby za následky prožitého utrpení či náhrada za práci, ze které jiní kořistili, je v České republice spíše teoretickou možností, nikoli běžně dosažitelnou praxí. To vyplývá z právní studie, kterou zveřejnila organizace La Strada Česká republika, o.p.s.
[ Česká ženská lobby] - Zhruba 70 % žen na celém světě na sobě alespoň jednou za život zažije násilí. Podle Světové zdravotnické organizace způsobuje násilí na ženách ve věkové skupině 15-44 více obětí (smrtelných či s doživotními zdravotními následky) než rakovina, malárie, dopravní nehody a války dohromady. OSN dokonce hovoří o pandemii. Miliony žen na světě jsou terčem domácího násilí, znásilnění způsobené partnery či jako válečné strategie, oběťmi násilné prostituce, obchodu s lidmi, anebo pouhé misogynie.
[ La strada] - La Strada ČR hledá projektovou administrátorku/fundraiserku/a. Požadujeme: zkušenost s administrací projektu, fundraisingem a dobré organizační schopnosti, dobrou znalost AJ slovem i písmem, kreativitu, pečlivost, samostatnost, výborné komunikační schopnosti, Předpokládaný nástup v průběhu září 2008. Životopis a motivační dopis, prosím, zasílejte na ljerka@strada.cz do 20.srpna 2008schopnost analytického myšlení a ochotu učit se novým věcem.
10. prosince v Den
lidských práv končí 16 akčních dní proti násilí na ženách. V rámci těchto
dní probíhala mezinárodní kampaň Ochočte
si technologie. Kampaň vyhlášená Ženským
programem Asociace pro progresivní komunikaci (APC WNSP) chce nejen upozornit
na otázky násilí na ženách v kontextu nových IT, ale i představit informační a
komunikační technologie jako efektivní nástroje k prosazování a ochraně práva
žen na svobodný život bez násilí.
Již dvanáctým dnem probíhá šestnáctidenní kampaň proti násilí na ženách. Kampaň, která trvá od 25. listopadu do 10. prosince, pořádá APC Women's Networking Support Programme. Cílem je zamyslet se nad používáním informačních a komunikačních technologií a zvážit jejich využití v boji proti násilí na ženách. Kampaň oslovuje všechny ženy a muže, kteří používají on-line komunikace k chatování, psaní emailů, vytváření webových stránek a jinak, aby se aktivně podíleli v boji proti násilí na ženách.
|
|
|
|