- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
HR forum speciál: Rovné příležitosti

[ 31.3.2008, Helena Skálová, Gender Studies, o.p.s. Rovné příležitosti > Trh práce ]

Odborný měsíčník pro všechny, kteří chtějí dobře vést druhé i sami sebe, tak zní podtitul časopisu HR forum, který jistě není třeba české personalistické obci podrobně představovat. V letošním únorovém čísle se jeho redakce zaměřila na diverzitu a rovné příležitosti. Únorové číslo HR fora je příležitostí, jak si rozšířit obzory v oblastech jako je různorodost pracovních týmů, slaďování osobního a pracovního života a rovné šance nejen pro ženy a muže na pracovním trhu.

Jeho úvodní část věnuje pozornost především stále populárnější diverzitě. Nalezneme zde řadu argumentů pro tvorbu různorodých pracovních týmů, ale i praktických tipů z oblasti diversity managementu, neboť řídit nehomogenní tým není úplně snadnou záležitostí. Úsilí se ovšem vyplácí, což dokládají příklady úspěšných firem, které tento koncept řízení již přijaly.

Diverzita neznamená různorodost jen z hlediska pohlaví, etnicity či zdravotního postižení. Pracovní týmy by měly být pestré i věkovou strukturou zastoupených pracovníků a pracovnic. Tomuto tématu se podrobně věnují ve svých příspěvcích Ondřej Benda a Filip Hrnčíř.

Významnou část vydání pak zaujímá tzv. speciál, tentokrát zaměřený na rovné příležitosti. Na téměř 20 stranách se v 10 příspěvcích můžeme dozvědět řadu informací z firemní i neziskové praxe. Zjistíme, proč je pro zaměstnavatele výhodné udržovat kontakt se zaměstnanými na mateřské a rodičovské dovolené, jak je žádaná a využívaná flexibilní pracovní doba, jak jsou na tom s rovnými příležitostmi v zahraničí (konkrétně v Polsku) a co je to vlastně genderový audit.

Závěrem je třeba upozornit na článek Aleny Králíkové, zaměřený na slaďování rodinného a pracovního života v praxi firem působících na českém trhu. O své zkušenosti se zaváděním a fungováním programů pro zaměstnané se dělí Anne-Marie Nedoma, HR manažerka společnosti Nestlé Česko, s.r.o., Jana Pradlová, vedoucí oddělení interního vzdělávání IBM Česká republika, a Radek Špicar, ředitel externích vztahů Škoda Auto, a.s.

Omezený počet výtisků HR fora č. 2/2008 je k dispozici v knihovně Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2. Elektronické objednávky přijímáme na office@genderstudies.cz.

 
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT