- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
DISKUSE

Online diskuse probíhá k tématům ve vyznačených rubrikách. Máte-li tip na nové téma k debatě, napište nám do redakce@feminismus.cz.

Sama v restauraci
...nebo v kavárně, v hospodě, v baru, na party, na diskotéce... Potřebujete muže, kamarádku či kolegyni, abyste si zašla v poledne do restaurace na oběd? Když nikoho neseženete, radši jste hlady nebo sežvýkáte rohlík se salámem? Nejmenovaná mladá lékařka odpověděla socioložce na otázku "Mají muži společenské výhody?" takto: "Nevím, možná mohou vystupovat víc sami za sebe, jsou samostatnější, já když si chci zajít v poledne na oběd, potřebuji vzít s sebou sestřičku, jinak by na mě divně koukali". Podobně uvažuje překvapivě mnoho žen. Dívají se na nás skutečně divně nebo tento pocit přežívá jen v našich myslích? Kolik z nás tyto bariéry nevnímá? Jak se cítí žena, když si sama zajde například do kavárny? Kam všude si netroufáte jít sama, vadí vám to, už jste o tom přemýšlela?

datum: 5. 10. 2007    autor: Katoda
Podivná logika
Podle logiky v článku ventilované mají tedy muži "společenské výhody" a dokládá se to tím, že jedna "nejmenovaná lékařka" má osobní pocit, že "by se na ní divně koukali"! Milé dámy, takovouto logiku bych nazval logikou slepičí, ale to bych byl osočen z sexismu a já nevím jakých dalších zločinů. Je to zajímavé, moje manželka chodí sama na oběd zcela běžně, protože to v jejím povolání ani jinak nejde, musí se na obědě vystřídat a kupodivu se na ní nikdo "divně nekouká". Netrpí snad ona dotyčná nejmenovaná lékařka paranoiou? Doporučuji vydat zákon proti "divnému koukání". Jak by se cítila žena sedící v kavárně sama to skutečně nevím, ale zaručeně vím, že sedíc v kavárně sám, patrně by se na mne okolí také "divně koukalo". Ono to totiž není tím, zda zde sedí muž, nebo žena , ale tím, že v těchto krajích je zvykem chodit na tatováto místa poklábosit s přáteli a ne sám tupě zírat do zdi a lít do sebe kafe, nebo cokoliv jiného. To, co vaše pomatené hnutí děláse dá nazvat klasickým podřezáváním větve na které sedím. Bude-li všeho, co hlásáte dosaženo stane se z manželky, z kolegyně na pracovišti, z ženy v dopravním prostředku prostě "ten druhej protivnej chlap". Očekáváte snad, že se pak dočkáte oné minimální dvornosti a zdvořilosti na kterou máte jako ženy právo? Já taky necítím potřebu obdařovat kolegu s kterým sdílím kancelář květinami u příležitosti jeho narozenin! .
ODPOVĚDĚT

 


 
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT