- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

„Válka v Abcházii mi vzala šťastné dětství, dala mi pocítit hořkost ztráty a konfrontovala mne s mnoha výzvami... Válka a její následky ale určily cestu mé budoucnosti! A utvořily ze mne ženu-mírotvorkyni, která bojuje proti válce, která bojuje za mír.”

více
[ 30.6.2022, Ekaterine Gamakharia, Women Fund “Sukhumi”, vedoucí zastupitelského úřadu Tbilisi   ]

Vojačky, bojovnice, mírové aktivistky, odbojářky, disidentky, přeživší. Ženy v době války a represe nebyly a nejsou „pouze“ matky a sestry nebo oběti, ale jsou také aktivními činitelkami a hybatelkami. Je proto nutné si připomínat nejen (často stereotypně vykládaný) genderový rozměr válečných konfliktů či represivních režimů, ale také role aktérů*ek všech pohlaví a genderů. Proto vám v Tipech z knihovny Jiřiny Šiklové přinášíme teoretické i individuální pohledy na genderové aspekty války.

více
[ 28.6.2022, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]
Nabízíme volné placené pozice a možnost neplacených stáží hned ve třech sekcích. Zajímá vás genderově senzitivní vzdělávání, HR a zaměstnavatelské praxe v oblasti rovných příležitostí, historie ženské vzdělanosti či práce v největší genderové knihovně ve střední a východní Evropě? Hledáte práci s flexibilní pracovní dobou a home office? Podívejte se na nabízené pracovní pozice a stáže a ozvěte se nám! více
[ 14.6.2022, Lucie Königsmarková   ]

Thanks to Nina Bosnićová who translated it, you can read English version of Jiřina Šiklová's interview for the book Hnízdo feminismu.

více
[ 23.5.2022,   ]

Rozhovor s Jiřinou Šiklovou, zakladatelkou Gender Studies, otištěný v knize Hnízdo feminismu. Rozhovor zveřejňujeme k ročnímu výročí Jiřinina úmrtí.

více
[ 23.5.2022,   ]
Proč se zúčastnit Girls Day? Jaké výhody přináší ženám práce v IT a technických oborech? Jak se expertky v "mužských profesích" vypořádávají se stereotypy? Na to se ptáme amabasadorek GIRLS DAY 2022. více
[ 20.4.2022, Lucie Königsmarková   ]
Letos slavíme jubilejní 10. ročník akce Girls Day, kariérního dne pro dívky v technologických firmách a institucích. Proto jsme pro vás připravili speciální Úterek na téma volby povolání, jako vždy s velmi zajímavými hosty*hostkami. více
[ 12.4.2022, Lucie Königsmarková   ]
V březnovém čísle se zaměřujeme na různé formy nespravedlnosti, tabu, násilí a ticha, které jsou třeba prolomit. více
[ 17.3.2022,   ]

Letos také nově spolupracujeme s Digikoalicí a Národním pedagogickým institutem. Cílem akce je povzbudit zájem dívek o studijní obory a profese v oblasti vědy, IT a STEM prostřednictvím workshopů, přednášek a diskuzí v technologických firmách a institucích.

více
[ 17.3.2022,   ]

„Cancel culture“ (kultura rušení) či (politická) korektnost se stávají jakýmisi univerzálními strašáky – v druhém případě dlouhodobě, v prvním, alespoň pod tímto označením, poměrně nově – a současně prostředky, jak si mnohé osobnosti politické scény obstarávají levné body, stejně jako když hovoří o Istanbulské úmluvě, kvótách, imigraci či „zeleném šílenství“. Jádro všeho tohoto úsilí o kultivaci vyjadřování je obdobné: péče, inkluze (další červený hadr pro mnohé), respekt ke všem lidem, tolerance k jinakosti, zcitlivování veřejného prostoru, a to včetně jazyka, jako jednoho z instrumentů nejen komunikace, ale také udržování a posilování mocenské nerovnováhy. Tyto snahy jsou poměrně jasné, mnozí lidé si ale myslí, že způsoby, jakými jsou prosazovány, jsou již za hranou přijatelnosti. Cítí se být omezováni*y, nechtějí o tom přemýšlet a už vůbec ne prosazovat nějaké změny do běžného života.

více
[ 28.2.2022, Josef Vošmik, Gender Studies, o.p.s. a Fakulta humanitních studií UK   ]
Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 438 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT