- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Básnířka, prozaička a autorka knih pro děti Olga Stehlíková (1977) vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FF UK v Praze a publicistiku na VOŠP v Praze. Působí také jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka. V rámci dalšího dílu rubriky Ze světa múz jsme vybraly báseň Deniště z její nové sbírky Zkouška Sirén, která právě vychází v nakladatelství Host.

více
[ 31.10.2022, Olga Stehlíková, básnířka, prozaička, autorka knih pro děti, editorka a redaktorka   ]

Letošní ročník soutěže o ocenění Firma roku: Rovné příležitosti byl slavnostně uzavřen 7. října 2022 vyhlášením vítězů na závěrečné odborné konferenci. Reportáž z konference si můžete přečíst v tomto čísle zpravodaje Rovné příležitosti.

více
[ 31.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]

Tématem aktuálního čísla zpravodaje je rovné odměňování a ve stejném duchu pro vás naše knihovnice připravila doporučení, co si přečíst či půjčit v Knihovně Jiřiny Šiklové. Ani v roce 2022 není férovost v odměňování samozřejmostí, i když bychom si přály*i vidět opak. Proč stále existuje gender pay gap1? Kde a jak vznikají nerovnosti v odměňování a proč je tak těžké se s nimi vypořádat? Na to vám pomohou odpovědět nejen knihy z tohoto výběru, ale i mnoho dalších na téma rovného odměňování, které si v KJŠ můžete půjčit.

více
[ 30.10.2022, Lucie Přibyl, Gender Studies, o.p.s.   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 30.10.2022, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Rádia Wave   ]

Lada Wichterlová pracuje na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako odborná garantka projektu 22 % K ROVNOSTI pro inspektoráty práce a Akční plán. Genderovým aspektům trhu práce a oblasti rodinné politiky se věnuje dlouhodobě. Je členkou správní rady Gender Studies, o.p.s. V rámci rozhovoru jsme se zaměřily na téma gender pay gapu a právě chystané evropské směrnice k rovnému odměňování. 

více
[ 30.10.2022, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Zdá se vám, že se v poslední době mluví o právu na rovné odměňování? Tak vězte, že nerovné odměňování není nic nového, nové je jen o tom mluvit. Díky projektu Československo v paměti žen máme možnost se seznámit s konkrétními životními příběhy řady žen. Historická exkurze někdy člověku pomůže k uvědomění, jak dlouho některé boje trvají.

více
[ 30.10.2022, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Stejnou odměnu za stejnou práci zaručuje již v současné době zákoník práce. Jak si zajistit, že toto právo bude dodrženo zrovna ve vaší firmě či organizaci? V rámci projektu 22 % K ROVNOSTI vznikla řada nástrojů, které mohou být užitečné i pro vás.

více
[ 30.10.2022, Petra Sofie Haken, odborná garantka pro metodiky rovného odměňování, Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí, MPSV   ]
[ Firma roku: Rovné příležitosti] - V pátek 7. října 2022 byly během závěrečné konference slavnostně vyhlášeny výsledky ocenění Firma roku:Rovné příležitosti 2022. Pro 14. ročník bylo ústředním tématem rovné odměňování. Ocenění Firma roku: Rovné příležitosti za rok 2022 získal Ústav mezinárodních vztahů Praha, v. v. i. Zvláštní cena poroty byla udělena společnosti dm drogerie markt s.r.o. více
[ 10.10.2022,   ]
Že se slaví Světový týden kojení, rezonovalo v médiích poměrně hlasitě. Náš Národní týden kojení, který se slaví od roku 1996, letos připadl na první říjnový týden. A ten je zrovna teď, tak mi dovolte přispět článkem, který rezonuje mnou. více
[ 7.10.2022, Ilona Vlachová   ]
Příjmová rovnost je jedním z nejdůležitějších cílů v rámci genderové problematiky na trhu práce. Průměrná gender pay gap (GPG = genderová diskrepance v mzdách a platech žen oproti mužům) je v EU kolem 15 % a ačkoli se v Česku situace pomalu zlepšuje, stále před sebou máme dlouhou cestu. více
[ 27.9.2022, Lucie Přibyl   ]
Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 440 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT