- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
Skupina Vodafone Group provozuje mobilní a pevné sítě ve 22 zemích a ve 48 dalších spolupracuje v oblasti mobilních sítí s partnery. více
[ 28.2.2022,   ]
Nenech si ujet jedinečnou příležitost a podívej se do největší technologické společnosti ŠKODA AUTO. více
[ 28.2.2022,   ]
Konplan s.r.o. je jedinou českou engineeringovou pobočkou koncernu Krones Group, leadera na trhu v oblasti nápojového a potravinářského průmyslu. více
[ 28.2.2022,   ]
[ Heinrich Böll Stiftung] - Nezisková organizace Gender Studies slaví neuvěřitelných 30 let existence. Chtěly jsme této příležitosti využít k ohlédnutí a zamyšlení nad tím, co se v průběhu tak dlouhé doby v české společnosti z hlediska genderové perspektivy změnilo, neboť nemalá část impulsů a návrhů vztahujících se k postavení žen a mužů vzešla z tohoto „hnízda“. více
[ 7.2.2022,   ]

M'Badjala Diaby je mladá česká autorka zabývající se především psaním poezie. Věnuje se slam poetry s tématem rasismu, s níž vystupuje jak naživo, tak na svém instagramu. V březnu 2021 vydala svou první básnickou sbírku Na hraně, která se věnuje tématu hraniční poruchy osobnosti. Mimo knižní tvorbu píše texty i na svou stránku www.spojovnik.com. Své pole působnosti postupně rozšiřuje i do offline světa ve formě přednášek. Ve volném čase se věnuje modelingu u New Aliens Agency.

Ve třetím díle Ze světa múz jsme pro vás vybrali dvě básně ze sbírky Na hraně.

více
[ 1.2.2022, M'Badjala Diaby, básnířka, studentka literatury a modelka   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 30.11.2021, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Rádia Wave   ]

V souvislosti s tématem „feministická solidarita“ přinášíme výběr tří zajímavých knih, které spojuje prvek intersekcionality a prolínání osobního a veřejného v sociálních a dalších hnutích.

více
[ 30.11.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Gabriela Soukalová to nedávno schytala na sociálních sítích, když sdílela video z cesty autem, kde s partnerem vtipkovali o situaci se řvoucím miminkem, které právě vezli. Byla za matku-hyenu, která místo aby udělala vše pro pohodu svého dítěte, se radši baví na jeho úkor. Lidé měli jasno. Marně se ex post bránila a vyjmenovávala, kolikrát před nahráním videa zastavovali, kojila, nosila, vše neúspěšně. Matky sehrávají v podobných situacích marný boj často. Proč vlastně? A jak se nejlépe osvobodit?

více
[ 30.11.2021, Anna Kotková, Gender Studies, o.p.s.   ]

V druhém dílu rubriky Ze světa múz vám představujeme báseň bohemistky, překladatelky a básnířky Zofie Bałdyga s názvem Všední den, která reaguje na aktuální situaci na polsko-běloruských hranicích.

Zofia Bałdyga vydala již čtyři básnické sbírky: Passe-partout (2006), Współgłoski (2010), Kto kupi tak małe kraje (2017) a nejnověji také Klimat kontynentalny (2021). Vystudovala jižní a západní slavistiku na Varšavské univerzitě. Překládá současnou českou a slovenskou poezii do polštiny, soustředí se především na tvorbu mladší a střední generace. V roce 2020 jí vyšla autorská antologie českých básnířek Sąsiadki (Sousedky). 

Působí také jako lektorka polštiny a překladatelka užitkových textů. Žije v Praze.

více
[ 30.11.2021, Zofia Bałdyga, básnířka, bohemistka a překladatelka   ]

Gender Studies, o.p.s. letos slaví 30 let svého fungování. V kontextu tohoto čísla zpravodaje jsme chtěli využít této příležitosti a zreflektovat, jak se nám ty dlouhé roky daří spolupracovat s dalšími organizacemi, se kterými sdílíme působení na poli genderové rovnosti. Zajímají nás nejen pozitiva, ale i otázky toho, do jaké míry si konkurujeme, či jaké další výzvy různorodost ženských a genderových organizací pracujících na omezeném prostoru přináší.   

více
[ 30.11.2021, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies o.p.s.   ]
Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 436 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT