- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
Státy po celém světě se ocitly ve zcela nové situaci. V důsledku pandemie koronaviru jsou vlády v jednotlivých zemích nuceny zavádět nová provizorní opatření. Tato opatření mají ovšem jiný dopad na muže a jiný na ženy, ať už jde o oblast péče o domácnost, trh práce nebo změny ve zdravotnictví, kdy po nějaký čas např. nebyla umožněna přítomnost mužů u porodu. více
[ 5.6.2020, Natálie Panská, studentka oboru Sociologie a sociální politika   ]
Příspěvek vznikl v návaznosti na konferenci organizovanou Nadací Heinricha Bölla jako online stream z Berlína, jejímž tématem byly ženy při prezentaci historie 2. světové války. více
[ 25.5.2020, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

K 8. březnu 2020 uspořádalo Gender Studies, o.p.s. třídenní akci, kterou přispělo k připomenutí Mezinárodního dne žen. Reflexi z ní vám přinášíme v tomto článku, ve fotogalerii a ve filmové reportáži.

více
[ 9.4.2020, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Holky, přijeďte za námi do Mladé Boleslavi! Čeká na vás pestrý program, během něhož se podíváte na výrobu aut v přímém přenosu, zahrajete si hry, seznámíte se se studentkami a čerstvými absolventkami, které zde pracují a přitom ještě nedávno stály samy před rozhodnutím, na jakou školu se vydají.

 
více
[ 27.2.2020,   ]

Naše společnost patří mezi přední světové farmaceutické firmy (působí ve více než 140 zemích) zaměřující se na vývoj inovativních léčiv. MSD pražský IT Hub, který zaměstnává více než 900 lidí, spoluurčuje směr digitální revoluce ve zdra-votnictví. Dodáváme např. technologické produkty a řešení, které využíváme globálně od Austrálie přes Singapur po Spojené státy americké. Pyšní jsme třeba na marketingovou automatizaci, která umožňuje doručit sdělení cílené na konkrétního uživatele a vyhnout se tím jeho přehlcení informacemi. Webová analytika nám pak umožňuje chápat, co určitou skupinu návštěvníků webů zajímá, a tím pádem jim poskytovat relevantní obsah. Nejsme tedy jen „programátoři“, ale i analytici a koordinátoři globálních projektů.

více
[ 23.2.2020,   ]

Jsme společnost sídlící v Plzni, která se z 5 ambiciózních zaměstnanců rozrostla v nadnárodní firmu o více než 200 zaměstnancích, jejichž číslo neustále narůstá. Stojí za námi německá mateřská společnost Krones se sídlem v Neutraublingu nedaleko bavorského Regensburgu. Společnost Krones je světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblastí nápojového a potravinářského průmyslu. Díky spolupráci s mateřskou společností KONstruujeme a PLÁNujeme nápojové linky pro ty nejlepší značky.

více
[ 23.2.2020,   ]

Harry Ricardo byl takový domácí kutil. Usnadnil mámě tahání vody ze studny tím, že vyrobil motor na pohánění vodní pumpy, ale jeho úplně první vymyšlený a smontovaný přístroj byla prý kuše na papírové vlaštovky, které po sobě stříleli se spolužáky. Později samozřejmě přišly pořádné vynálezy, úplně nové a mnohonásobně efektivnější spalovací motory i zavedení oktanového čísla, které se pro motorová paliva používá dodnes. Jeho duch ve firmě zůstává. Pracují tu lidé, které KFCéčko nevzalo na letní brigádu, ale dnes programují software modelující ty nejsložitější motory. Kolegové, kteří dostudovali až na třetí pokus, ale teď vedou tým, který probouzí duši v hybridním automobilu. Občas si někdo odběhne reprezentovat Česko na Mistrovství světa ve skoku na lyžích či zaběhnout Pražský půlmaraton, ale jinak naše srdce patří Ricardu a naši vášeň s vámi budeme rádi sdílet aspoň jedno dopoledne.

více
[ 23.2.2020,   ]

Vodafone je technologická společnost, kterou znáte hlavně jako mobilního operátora. To ale není vše, co tu děláme, a proto bychom vás rádi provedli světem technologií budoucnosti, robotizací a digitálními vychytávkami na naší centrále na Stodůlkách.

více
[ 23.2.2020,   ]

Jsme software house, který se primárně věnuje vývoji softwaru na míru pro naše zahraniční zákazníky (Německo, Švýcarsko, Rakousko, Švédsko, UK atd.), nicméně vývoj zvládáme z Prahy, Zlína, Bratislavy a Bukurešti. Našimi hlavními vývojovými platformami jsou Node.js, React, Angular, Vue.js, Java, .NET, Drupal, C++. A zaměřujeme se i na mobilní vývoj a máme poměrně velké QA oddělení ve Zlíně. Ve společnosti pracuje celkem 22% žen.

 

více
[ 18.2.2020,   ]
Gender Studies rozjíždí projekt ve spolupráci s mimopražskými firmami, jehož cílem je zavedení managementu rodičovské dovolené a rozvojové aktivity na podporu postupu žen do manažerských pozic. více
[ 13.1.2020,   ]
Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 423 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT