 |
|
 |
[ Stop znásilnění] - Gender Studies, o.p.s. vydává v rámci projektu Stop znásilnění: Program ochrany práv obětí znásilnění publikaci Pod hladinou: mýty a fakta o znásilnění. Publikace si klade za cíl rozvinout stávající (a nedostatečnou) diskuzi o problematice znásilnění, zhodnotit vybrané oblasti z hlediska dobré i špatné praxe, nabídnout další možnosti a doporučení. Texty v publikaci pokrývají široké spektrum témat: právní úpravu znásilnění, znásilnění v médiích, znásilnění seniorů a seniorek nebo vzdělávání policistů a policistek v oblasti práce s obětí znásilnění. V závěru publikace nabízíme shrnutí Analýzy stavu pomoci obětem znásilnění v České republice, kterou v rámci projektu Stop znásilnění: program ochrany práv obětí znásilnění realizovalo občanské sdružení Persefona, a vhled do islandské praxe.
[ Rovné příležitosti do firem] - O tom, či sú ženy víťazkami globálnej finančnej krízy, v čom spočíva rodová špecifickosť stredoeurópskeho regiónu a aký dopad mala a má ekonomická nestabilita na neziskový sektor v Českej a Slovenskej republike som hovorila s Oľgou Pietruchovou, ktorá je predsedníčkou Ženskej loby Slovenska a jednou z tímu autoriek štúdie o dopade súčasnej recesie na ženy v Európskej únii. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Ženy vykonají 66% světové práce, vyrobí 50% potravin, ale vydělávají pouze 10% příjmů a vlastní 1% majetku, říká zpráva UNIFEM z roku 2007. V některých regionech dokonce zastávají 70% zemědělské práce, vyrobí více než 90% jídla, ale jejich zájmy nejsou zohledněny v žádných rozpočtech. Kvůli genderovým nerovnostem a diskriminaci stále více žen padá do pasti chudoby, a jak se zdá, na lepší časy se neblýská. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Genderové souvislosti trhu práce a moci, genderová specifika péče a role pečovatelství v ekonomice i středoevropská zkušenost s hospodářskou krizí z genderového pohledu – to byla hlavní témata mezinárodní konference, která proběhla 22. dubna v Bratislavě. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Vítejte u třetího vydání zpravodaje EQ-TRAIN. Jedním z cílů mezinárodního tohoto projektu je vnášet nové perspektivy do oblasti genderově citlivého profesního poradenství. V tomto čísle vás budeme informovat o nových poznatcích, zákonech a kampaních za rovné odměňování. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Ztráta zaměstnání, která je jedním z důsledků ekonomické krize, je nepříjemná záležitost pro každého. Pro cizince a cizinky, kteří s výpovědí mohou přijít i o povolení k pobytu, jsou však dopady krize zásadním ohrožením. V následujícím textu zhodnotíme tuto aktuální problematiku na základě zkušeností účastníků a účastnic integračních kurzů realizovaných v Plzni. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Co zaměstnavatel získá, pokud začne podporovat flexibilní formy práce a work-life balance? S jakými náklady musí počítat na jednotlivá opatření? Jde jen o vstřícné gesto vůči zaměstnancům a zaměstnankyním, nebo o aktivitu, která dává smysl i z ekonomického hlediska? Proč někteří lokální zaměstnavatelé slaďování podporují a jiní ne? 
[ Rovné příležitosti do firem] - Inspirováni knihou Martiny Pachmanové Neznámá území českého moderního umění: Pod lupou genderu, začali v roce 2004 jako „soukromé osoby“ společně sbírat výtvarná díla žen z období první republiky. Nedostatek literatury, která by se umělkyněmi první republiky zabývala, je přiměl k tomu, že začali biografické údaje těchto autorek a informativní kopie reprodukcí jejich děl shromažďovat sami. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Ministerstvo vnitra České republiky a Gender Studies, o.p.s. Vás zvou na konferenci „Rovné příležitosti“, která se koná dne 17. června 2010 od 9.30 do 14.30 v budově Ministerstva vnitra (Velký konferenční sál) na Letné, ul. Nad Štolou 3, Praha 7. Součástí konference bude také vyhlášení vítězných úřadů v rámci soutěže Úřad roku „Půl na půl“ - respekt k rovným příležitostem.
Účast je bezplatná, konference proběhne v českém jazyce. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Několik mezinárodních studií upozorňuje, že ekonomická krize má negativní vliv na životy žen a to nejenom v souvislosti s trhem práce, ale i v jiných oblastech. Společná studie Oxfam a Evropské ženské lobby poukazuje na častější diskriminaci, nárůst chudoby, horší přístup ke službám, přibývání případů domácího násilí. K nerovnému postavení žen ve společnosti přispívají také protikrizová opatření, která jsou většinou směřována na snížení sociálních výdajů. 
|
|
|
 |