 |
|
 |
Na začátku velké plány, na konci dluhy, zničený vztah i krize v rodině. I tak může skončit podnikání, které se na začátku rozvíjelo celkem nadějně. Každý ve svém okolí tak zná příběh o partnerství, podnikání jednoho z nich i špatných koncích, exekucích a rozvodu. Právě ten se ale nakonec zdá největším oříškem, následky totiž padají na oba rovným dílem, byť jeden z nich může být v problému zcela nevinně. Celá situace je navíc silně genderovaná, často tak slyšíme příběhy o mužích, kteří mají pocit, že nedostáli své mužské roli i o manželkách, které nakonec celou situaci řeší samy. 
[ 14.9.2015, Tereza Krobová ]
Byznys pro společnost a Gender Studies zvou všechny zájemce na kulatý stůl, který proběhne 17. 9. v dopoledních hodinách v
Praze. Pořádáme jej v rámci projektu Celoživotní dopady mateřství. 
[ 11.9.2015, ]
Genderová problematika se z hlediska vývoje evropské integrace stává součástí formální legislativy, uplatňování rodového hlediska (gender mainstreaming) tvoří právně závazní požadavek práva Evropské unie. 
[ 11.9.2015, Lucia Homolová ]
Gender Studies, o.p.s. pořádá 12. listopadu 2015 v Praze odbornou konferenci: Rozbít skleněný strop – podpora kariérního růstu žen, jejíž součástí bude i vyhlášení výsledků letošního ročníku ocenění Firma roku: Rovné příležitosti.

[ 10.9.2015, ]
Termín pro odevzdání přihlášek do grantového řízení FRIDA byl posunut o týden na 20. 9. 2015. Grant je určený na podporu. FRIDA je nadační fond, který je zaměřen na podporu skupin mladých lidí aktivních v některé z oblasti feminismu. Vytvořen byl s cílem přinést nové zdroje a nové příležitosti mladým ženám a LGBT komunitám na celém světě. 
[ 9.9.2015, ]
Stihla jsem udělat specializaci a kariéru. Stihla jsem navštívit Tokio a Paříž. Stihla jsem koupit byt a renovovat dům. Ale nestihla jsem stát se mámou. Lituji. Tato slova slyšíme ve spotu, který v červnu a červenci vyvolal bouři na polských sociálních sítích. Pronáší je zřejmě zámožná, úspěšná žena, kterou však bezdětnost přivede k slzám. 
[ 8.9.2015, Olga Słowik ]
Nové číslo časopisu Rovné příležitosti v souvislostech
[ 2.9.2015, ]
Jízdenka na tramvaj – 24 korun, jednou, možná víckrát si ji nekoupíte. Proč? Protože jste ráda, že máte na jídlo, večer na noclehárnu nebo na to vysněné pivo před spaním a pravděpodobně i něco ostřejšího, aby se v tom strachu z ulice dalo vůbec usnout (a nebo naopak neusnout). Možná jste si nekoupila jízdenku ještě dříve, když jste na ulici nebyla a bydlela v pronajatém bytě nebo u rodičů. Pak byl těžký rok, na pokutu jste zapomněla, to se přece stane, ne? Teď, když na ulici jste, buďte si jistá, že vám váš přešlap s životem zamává. Jízda načerno se neodpouští! 
[ 1.9.2015, Alexandra Doleželová, Jako doma ]
Jako tradičně i v letošním roce vyvrcholí soutěž Firma roku: rovné příležitosti závěrečnou odbornou konferencí, která bude, stejně jako aktuální ročník ocenění, zaměřena na téma kariérního růstu žen a související oblasti. 
[ 1.9.2015, ]
O chudobě mladých žen (mluvíme o poměrně široké a rozmanité skupině žen ve věku cca 15-30 let, která je zhruba ohraničena ukončením školní docházky a nalezením dlouhodobého zaměstnání) se moc nemluví, přitom právě její zmírnění či odstranění by mělo velký dopad na chudobu žen v pozdějším věku a na chudobu dětí. 
[ 1.9.2015, Jitka Kolářová, Jako doma ]
|
|
|
 |