- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
Gender Studies si letos připomíná 30 let od svého založení v roce 1991 v bytě Jiřiny Šiklové, jejíž památku si chceme i touto cestou připomenout. více
[ 8.11.2021, Lucie Königsmarková   ]

Pro toto číslo jsme pro vás připravili výběr knih z fondu knihovny Gender Studies, které se zabývají tématem slaďování pracovního a osobního života. Pokusili jsme se obsáhnout co nejširší spektrum témat, která se s touto oblastí pojí. Současně tak chceme obohatit téma aktuálního zpravodaje, které bylo zároveň tématem uplynulého ročníku soutěže Firma roku: Rovné příležitosti, o určité teoretické zázemí.

více
[ 31.8.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

Letošní ročník soutěže o cenění Firma roku: rovné příležitosti v červnu vyvrcholil a na závěrečné konferenci (záznam můžete shlédnout zde) byli slavnostně vyhlášení vítězní zaměstnavatelé. Reportáž z konference si můžete přečíst v tomto čísle zpravodaje Rovné příležitosti.

více
[ 31.8.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.   ]

O tom, že pandemie COVID-19 akcelerovala možnosti práce z domova během více či méně striktních lockdownů asi nelze pochybovat, jak na tom ale byly ostatní formy flexibility? A co oceňují čeští zaměstnanci a zaměstnankyně v oblasti slaďování? Přinášíme průzkum mezi zaměstnanci a zaměstnankyněmi firem, které se letos utkaly o ocenění: Firma roku: rovné příležitosti 2020. 

více
[ 31.8.2021, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave.

více
[ 31.8.2021, Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a Radia Wave   ]

Slaďování osobního a pracovního života. Mantra pracovního trhu posledních let. Asi každý pokrokový zaměstnavatel už ví, že je to výhodné i pro něj, nikoli jen pro zaměstnané. Shodneme se ale, co přesně se pod termínem slaďování skrývá a komu je vlastně určeno? 

více
[ 31.8.2021, Klára Cozlová Čmolíková, Markéta Štěpánová, Gender Studies, o.p.s.   ]

Data z posledních měsíců, poznamenaných letním a očkovacím optimismem ohledně dalšího vývoje covidu (alespoň přes prázdniny), ukazují dvě protichůdné tendence: na jedné straně záměr zaměstnavatelů omezovat práci z domova a „nahnat“ lidi zpět do hal a kanceláří, na straně druhé neochota nemála zaměstnaných pracovat jen „v práci“ – tím spíše, když se ukázalo, že home office může být při respektování některých základních pravidel efektivním způsobem výkonu zaměstnání, alespoň v některých profesích. I to indikuje, že zaměstnavatelé budou nuceni se svými zaměstnanci a zaměstnankyněmi více komunikovat a hledat cestu k efektivnímu slaďování osobního a pracovního života, a ideálně dosažení spokojenosti obou stran. 

více
[ 31.8.2021, Josef Vošmik, Gender Studies, o.p.s. a Fakulta humanitních studií UK   ]

Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí „Krajská rodinná politika“ vznikl s cílem zlepšit koordinaci celostátních a regionálních politik v oblasti podpory rodin. Ambicí projektu je podpořit aktéry a aktérky rodinné politiky ve vytváření a rozvoji přátelského prostředí pro rodiny s dětmi v České republice.

více
[ 31.8.2021, Jitka Chrtková, krajská poradkyně pro hlavní město Praha, projekt Krajská rodinná politika   ]

Tápete nad tím, nač máte v rámci slaďování právo? Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele? Právní poradna GS funguje online (https://rovneprilezitosti.cz) i telefonicky každou středu a pátek od 9:00 do 11:00 na tel. čísle +420 777 910 942. Zde vám přinášíme dotazy, se kterými se na nás nejčastěji obracíte.

více
[ 31.8.2021, Natálie Panská, Gender Studies, o.p.s.   ]

Kdo má malé děti, ví, jak velmi moc se dá manipulovat s možností svobodné volby při jejich výchově. Trik je totiž v tom, že jim předkládám pouze iluzi svobodného výběru, protože je nechávám vybírat jen z toho, co jsem ochotna opravdu poskytnout. A také pouze něco, co jsem sama schopna nahlédnout – tj. vůbec vymyslet a jako volbu nastavit. A podobné to je i se slaďováním a možností volby v něm.

více
[ 31.8.2021, Klára Čmolíková Cozlová, Gender Studies, o.p.s.   ]
Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 436 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT