- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -
[ Česká ženská lobby] -
Tiskové prohlášení k novelizaci školského zákona, kterou se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.
více
[ 19.5.2016, Helena Skálová   ]
Gender Studies, o.p.s. ve spolupráci s hlavním partnerem, Českou spořitelnou, a partnery, Plzeňským Prazdrojem, Providentem a Vodafonem, vyhlašuje nový ročník ocenění Firma roku: Rovné příležitosti, jehož tematickým zacílením je v letošním roce „diverzita na pracovišti“. 
více
[ 17.5.2016,   ]

Gender Studies o. p. s. spouští plakátovou kampaň s názvem Nenechte se rozložit. Cílem kampaně probíhající v Praze, Brně a Ostravě je upozornit na bezplatnou právní poradnu www.stopkybersikane.cz zaměřenou na problematiku on-line násilí.

více
[ 2.5.2016,   ]
Podpořte nás na GIVTu
[ GIVT] -
Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám! Je to opravdu jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.
[ 12.4.2016,   ]
Na rozdíl od Markéty Šichtařové jsme přesvědčeni, že chystané úpravy rodinné politiky, ať již jde o rychlost čerpání a výši rodičovského příspěvku či motivaci otců k většímu zapojení do péče, povedou k větší svobodě volby rodičů v oblasti slaďování práce a péče a zároveň přispějí ke snížení negativních ekonomických a sociálních dopadů mateřství na ženy.
více
[ 15.3.2016, Radka Dudová   ]
Voláte, píšete nebo brouzdáte s námi po internetu už od roku 1996. Začínali jsme jako Paegas a roku 2002 vystoupili na mezinárodní úroveň coby T-Mobile. Dnes je s námi 6 milionů zákazníků a díky nim jsme jedničkou na českém mobilním trhu se silnou pozici integrovaného ICT operátora. Věříme, že technologie má lidem hlavně zjednodušovat a zpříjemňovat život. A že s "našimi lidmi" se toho dá dosáhnout.
více
[ 9.3.2016,   ]

Google je americká společnost, kterou založili dva spolužáci, Larry Page a Sergey Brin, v roce 1998. Naší misí je setřídit všechny informace světa a zpřístupnit je komukoliv na světě. Od roku 1998 se Google rozrostl do nevídaných rozměrů, začali jsme se zabývat vývojem samořídících aut, kontaktními čočkami, které dokážou změřit hladinu cukru v krvi, investováním na burze a tak dále. A co všechno tedy spadá pod Google? Většinu věcí určitě znáte nebo již používáte. Jsou to operační systém Android, největší video platforma na světě Youtube, Google play, mapy, reklamy a samozřejmě vyhledávač.

více
[ 3.3.2016,   ]
Před více než 25 lety Pavel Baudiš společně s Eduardem Kučerou položili základy této úspěšné společnosti. Od té doby firma zaznamenala globální rozmach a dnes chrání svými bezpečnostními řešeními více než 230 milionů lidí po celém světě.

více
[ 3.3.2016,   ]
Microsoft je přední výrobce technologií pro svět, ve kterém jsou mobilita a cloud na prvním místě. Firma vznikla před 40 lety – v dubnu roku 1975. Tehdy bylo naší vizí "dostat počítač na každý stůl" a málokdo věřil, že je to možné. Dnes je tato představa realitou a my si dáváme nové odvážné cíle. Naší misí je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více.
více
[ 3.3.2016,   ]
Statistická data ukazují nejen nárůst ekonomicky neaktivních matek, ale také těch, které jsou zaměstnané pouze na krátkodobé pracovní smlouvy, případně začínají s prací na živnostenský list. Na roli, kterou hraje při jejich rozhodování o návratu k výdělečné činnosti nastavení rodinné politiky a trhu práce, bylo poukázáno již mnohokrát. V mezinárodním srovnání přispívá v ČR k pozdějšímu návratu matek na trh práce, k jejich řetězení krátkodobých prací a k sebezaměstnávání zejména nízká dostupnost služeb péče o děti, dlouhá pracovní doba, častá práce na směny a nízká míra pracovní flexibility za účelem kombinování pracovního a soukromého života.
více
[ 29.2.2016, Hana Hašková, Sociologický ústav AV ČR   ]
Předchozí | 1 | .. | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | .. | 432 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT