 |
|
 |
[ Strana zelených] - Přesně před 21 lety vyškrtla Světová zdravotnická organizace
homosexualitu ze seznamu nemocí. V Česku je boj za rovná práva gay a
lesbické komunity stále ne půli cesty. Ve světě je však situace horší.
Pouze v Íránu bylo od roku 1979 popraveno přes 4 000 osob. „Jsem rád, že se v české společnosti zvyšuje tolerance vůči sexuálním
menšinám. Stále však přetrvávají více či méně skryté formy diskriminace
na základě sexuální orientace. Za alarmující považuji stále se
objevující projevy homofobie jako nástroje politické soutěže viz např.
nevkusný článek o gay sauně na Praze 1, který se objevil v časopise Věcí
veřejných Pražan," říká předseda Strany zelených Ondřej Liška. 
Přinášíme Vám stížnost Aleny Ortenové na odepření volby varianty čerpání rodičovského příspěvku. Vážený pane předsedo, pane doktore, obracím se na Vás jako občanka a volička ČR ve věci diskriminace některých občanek/občanů v případě přijetí návrhu zákona, jenž byl nyní znovu předložen vládou ČR Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (předkladatel Jaromír D r á b e k, ministr práce a sociálních věcí předložil vládě návrh zákona identický se zák. č. 347/2010 Sb., jenž byl přijat ve stavu legislativní nouze na podzim 2010. 
Pojmy školky, jesle, naši veřejnost vzrušují již několik let. Zejména zaměstnaným matkám jejich nedostatek velmi komplikuje život a ztěžuje možnost návratu do zaměstnání. Pohled do doby zhruba stopadesát let zpět mě zcela fascinoval. Uvědomila jsem si , že ženy ani ve 3. tisícitetí to nemají jednodušší a navíc, zdá se, chybí v naší společnosti odvážné a osvícené ženy jako paní Marie Riegrová, dcera F.Palackého, ale též osvícení politici formátu F.L.Riegra, Vojty Náprstka a dalších, kteří nebagatelizovali jejich snahy, ale chápali společenskou potřebu zaměstnaných matek a byli ochotni se ve věci angažovat. 
Současná vláda navrhuje, aby mohly děti svým rodičům posílat na přilepšenou 1% svého hrubého příjmu. Záměr to je chvályhodný. Ti, kdo vychovávají děti, investují do svých potomků spoustu peněz a času a mívají proto nižší důchod než ti, kdo děti nemají. Tato diskriminace by tedy měla zmizet. Teoreticky by mělo platit, že čím lépe rodiče vychovají své děti, tím více od nich budou k důchodu dostávat. Jak to ale bude vypadat v praxi?
[ Hnutí za aktivní mateřství] - Kvalita českého porodnictví je stále vyzdvihována jak samotnými lékaři a
lékařkami, tak odbornými společnostmi. Zdůrazňuje se nízká perinatální
úmrtnost i špičkově vybavené velké porodnice. Existuje ale vůbec přímá
souvislost mezi kvalitou péče a moderním vybavením? Jsou české porodnice
opravdu bezpečné? Zoufalství poučených rodiček: porod je stále
nedůstojná deprimující zkušenost. A pokud ne, dá to velkou práci! Letošní ústřední téma Světového týdne respektu k porodu je vyjádřeno otázkou: RODÍME (SE), JAK POTŘEBUJEME? 
Přijďte načerpat inspiraci a podělit se o své nápady a zkušenosti.
Získejte podrobné informace o ocenění Firma roku: rovné příležitosti
2011. Setkání Gender Studies a zaměstnavatelů proběhne 16. května 14.00 -
16.00. Na programu bude úvod do problematiky slaďování osobního a
pracovního života z perspektivy zaměstnavatele, představení užitečných
nástrojů, představení aktivity Firma roku: rovné příležitosti 2011atd.
[ 11.5.2011, ]
[ Připraveny pracovat] - „Chceme vychovávat naše děti a zároveň mít možnost uplatnit naše vzdělání a schopnosti. Neplýtvejte naším potenciálem, stát si to nemůže dovolit.“ S tímto apelem v petici se na vládu u příležitosti Dne matek obrátila iniciativa „Plenkyvpraci.cz“, aby podpořila rodinnou politiku a rozhýbala trh práce pro matky s dětmi a vůbec všechny občany, kteří stojí o krátkodobé nebo částečné úvazky. 
[ Duhový pride Bratislava] - Dúhový PRIDE Bratislava 2011 podporuje česká hviezda Aneta Langerová. Speváčka, ktorá je obľúbenou v Českej i Slovenskej republike a ktorá nestratila na popularite, ani keď verejne potvrdila svoju neheterosexuálnu orientáciu, vystúpi už 4.júna 2011 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Otvorí tak druhý ročník najväčšieho LGBT podujatia na Slovensku.
[ 9.5.2011, ]
Jak vypadá porod? Jak může jeho průběh ovlivnit život dítěte? A jak
ovlivní život rodící ženy? A za jakých podmínek vlastně v současné době v
naší zemi přivádíme děti na svět? Přečtěte si, kde a kdy v různých městech ČR počínaje 13. květnem budou nejbližší projekce dokumentárního filmu o českém porodnictví autorek Gabriely Kontra a Kateřiny Kačerovské. Pozvěte všechny své přátele, přítelkyně a známé a přijďte.
Statistiky hovoří o tom, že zhruba každá čtvrtá žena a každý desátý muž se v průběhu svého života stane terčem sexuálního útoku. Na tuto alarmující skutečnost poukazují jak české neziskové, tak další různorodě alternativně zaměřené skupiny. Nesouhlasit se sexuálním násilím zde patří k dobrému tónu. Jelikož však sexuální obtěžování a násilí nemusí být nutně vědomými činy a protože my všichni jsme vyrůstali a jsme součástí společnosti, v níž je tato problematika stále předmětem řady mýtů a je tabuizovaná, nevyhýbá se sexuální násilí ani neziskové, alternativní, levicové, autonomní, anarchistické a subkulturní scéně. Na tuto skutečnost chceme otevřeně upozornit. 
|
|
|
 |