 |
|
 |
[ Rovné příležitosti do firem] - Véronique Goy Veenhuys byla jednou z vystupujících na konferenci obecně prospěšné společnosti Gender Studies, kde jsme mj. udělovali ceny letošním vítězům soutěže o ocenění Firma roku: Rovné příležitosti. Ocenění bylo tento rok zaměřené na rovné odměňování žen a mužů a Goy Veenhuys je v této problematice odbornicí na slovo vzatou. Působí totiž jako ředitelka švýcarské organizace certifikující firmy právě v této oblasti. 
[ Rovné příležitosti do firem] - dm drogerie markt zúročila své dlouholeté úsilí v oblasti rovných příležitostí a výsledkem je druhé místo v letošním ročníku soutěže o ocenění Firma roku: Rovné příležitosti 2011.
Porota pozitivně hodnotila orientaci firmy v problematice rovných příležitostí, pozitivní mzdovou politiku, existenci pozice firemního ombudsmana, systém transparentního odměňování i posuny, které firma v oblasti rovnosti dělá. Dále bylo pozitivně hodnoceno množství benefitů, existence sítě rodičů a jasný postup při řešení situací při obtěžování. To vše i s přihlédnutím k tomu, že firma působí v sektoru, kde aktivní politika rovných příležitostí zatím příliš běžnou zaměstnavatelskou praxí není. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Na toto téma uspořádala Gender Studies na konci listopadu za podpory nadace Heinrich-Boell-Stiftung diskuzi pro širokou zainteresovanou veřejnost. Cílem akce bylo vyvolat debatu o tom, jakou představu máme a jaké informace získáváme k porodu různými způsoby, doma či v porodnici, o samostatných porodních asistentkách a jiných souvisejících tématech, jak si tu představu vytváříme, jakou roli v tom procesu hrají média a jak o tom kriticky přemýšlet. 
Gender Studies vydalo benefiční časopis G bod k 20. výročí let založení organizace. Možnost k zakoupení přímo v GS nebo přes naše internetové knihkupectví. Koupí časopisu podpoříte naše aktivity. 
Další možností, jak podpořit Gender Studies a naše aktivity, je zakoupit si tričko. Tričko bylo potištěno u příležitosti 20. výročí organizace. 
[ Evropská kontaktní skupina] - EKS přijme lektora/lektorku pro kurzy zaměřené na podporu migrantů a rodičů při hledání zaměstnání a zahajování podnikatelských aktivit.
Náplň práce: Jde o práci na celý nebo tříčtvrteční pracovní úvazek (dle dohody) s nástupem od
1. února 2012. Lektor/ka bude učit migranty v kurzech orientace na pracovním trhu a kurzech pro rozvoj podnikání. Další oblastí činnosti jsou kurzy pro rodiče a poskytovatele služeb migrantům. Pracovním místem je pražská kancelář, předpokládá se i dojíždění za výukou do Plzně. 
Gender Studies přijme ředitelku/ředitele. Gender Studies, o.p.s. je nejstarší organizací v ČR zabývající se rovností žen a mužů s mezinárodní reputací. Hlavními oblastmi zájmu jsou: rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce, (ne)diskriminace, sociální a rodinná politika, práva sexuálních menšin, ochrana práv obětí znásilnění, gender a rozvoj a další. V současné době má GS 10 zaměstnankyň. 
[ 22.12.2011, ]
Česká ženská lobby, asociace dvaceti nevládních organizací hájících práva žen v České republice, jejíž členkou je i Gender Studies, o.p.s.,
vyjadřuje svoji podporu Ivaně Königsmarkové, prezidentce Unie porodních asistentek.
Připojuje se k výzvě dalších organizací a jednotlivců a požaduje skutečně spravedlivý soudní proces,
který by nestranně a objektivně posoudil, zda opravdu došlo k nějakému pochybení z její strany. 
[ Rovné příležitosti do firem] - Až dvě třetiny totálních náhrad kolenního kloubu připadají na ženy. Některé firmy proto vyvinuly umělé kolenní klouby, které jsou určené přímo pacientkám. Jedná se v tomto případě o výhodu? Nebo může takové zdůraznění rozdílů vést i k problémům? V následující případové studii ukážeme propracovanou genderovou analýzu této situace. 
[ FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci a Informačí centrum OSN v Praze] - FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci a Informačí centrum OSN v Praze Vás u příležitosti Dne lidských práv srdečně zvou na debatu u kulatého stolu k tématu Lidská práva v kontextu rozvojové spolupráce. Jak vnímáme pojem lidských práv? Liší se vnímání lidských práv, pokud mluvíme o jejich zohledňování v na národní úrovni a když se zasazujeme o jejich podporu ve světě? Do jaké míry je zohledňována nedělitelnost a provázanost práv v praxi na úrovni<br />politické a projektové? Jsou cílové skupiny zahraniční rozvojové spolupráce zapojovány jako aktivní občané a občanky do všech fází projektového cyklu? a další otázky budou diskutovat představitelé Ministerstva zahraničních věcí České republiky, OSN a nevládních organizací zabývajících se lidskými právy a rozvojovou spoluprací. 
[ 2.12.2011, ]
|
|
|
 |