- - -
-
- - Zpět na hlavní stránku - English
-
-
FEMINISMUS:CZ Gender Studies, o.p.s.
 
 
Feminismy Kultura Multikulturně Rodičovství Nasílí
Historie Média Rovné příležitosti Partnerské vztahy Zdraví a tělo
 
-
Informace -

Slovníček pojmů
Historie
Pro novináře

-
- -

Diskuse

 
- -

Kalendář akcí

 
Šovinistická bomba

Zpravodajství
z Econnectu

-
- -
- -

Loňský 8. březen se nesl ve znamení debat, workshopů, sdílení a setkávání na třídenní akci s mezinárodní účastí 8. března 2020: 30 let poté, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s kolegyněmi z Německa a Polska, které byly našimi hostkami. Podobnou akci bychom letos jen těžko realizovali se zachováním bezpečnosti všech účastnic a účastníků, ale Mezinárodní den žen si důstojnou připomínku zasluhuje bez ohledu na epidemiologickou situaci.

více
[ 28.2.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s   ]

Proč jsme součástí odborové organizace ALICE. Už od nepaměti se péče o druhé bere jako „ženská práce“ a často tedy nebývá uznaná jako plnohodnotné zaměstnání, které si zaslouží důstojné ohodnocení. Nezřídka slýcháme, že úkolem žen ve společnosti je, aby se staraly.

více
[ 28.2.2021, Monika Čtvrtníčková a Tereza Táborská, ALICE - MO UZO   ]

Jiřinu Šiklovou, přední českou socioložku a známou disidentku, není jistě třeba široce představovat, méně známá je ale možná pro mnohé skutečnost, že zakládala nejen organizaci Gender Studies, a potažmo genderová studia u nás, ale i katedru sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK), a to prakticky ve stejné době, tedy na počátku 90. let.

více
[ 28.2.2021, Josef Vošmik, Gender Studies, o.p.s. a Fakulta humanitních studií UK, a Helena Skálová, ředitelka Gender Studies, o.p.s.   ]

Ačkoli na genderu (nejen) v sociální práci záleží, a je proto velmi žádoucí s ním pracovat i ve výuce, nemusí samo zařazení zvláštního kurzu do kurikula nutně znamenat nejlepší variantu, jak tuto problematiku učit. Gender není kámen, který bychom umístili do prosklené vitríny, anebo ještěrka naložená v lihu, kterou bychom ukazovali žactvu. Gender není objekt či hmota, na něž můžeme poukázat, je to proces, který za sebou zanechává sedimenty v podobě společenských praktik, konvencí a těžkopádných stereotypů, jež s o to větší urputností doléhají na každého, kdo se jim nechce slepě přizpůsobit, nýbrž si hledá vlastní cestu životem.

více
[ 28.2.2021, Josef Vošmik, Gender Studies, o.p.s. a Fakulta humanitních studií UK   ]

Pomáhající pracovníci a pracovnice patří od dob systematického zkoumání syndromu vyhoření k těm, jejichž duševní pohoda zasluhuje větší pozornost. A to zejména v období bezprecedentní společenské krize, jakou představuje současná pandemie.

více
[ 28.2.2021, Jakub Černý, sociální pracovník, psycholog, Fakulta sociálních studií, Ostravská Univerzita a Marie R. Horák, sociální pracovník*ce a odborář*ka, Ostrava   ]

Zaujal vás článek Pavly Kodymové z aktuálního čísla? Pak vás jistě bude zajímat i hlubší vhled do meziválečné a těsně poválečné historie sociální práce ve studii Historie české sociální práce v letech 1918—1948.

více
[ 28.2.2021, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s   ]
Jsme společnost sídlící v Plzni, která se z 5 ambiciózních zaměstnanců rozrostla v nadnárodní firmu o více než 200 zaměstnancích, jejichž číslo neustále narůstá. Stojí za námi německá mateřská společnost Krones se sídlem v Neutraublingu nedaleko bavorského Regensburgu. Společnost Krones je světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblastí nápojového a potravinářského průmyslu. Díky spolupráci s mateřskou společností KONstruujeme a PLÁNujeme nápojové linky pro ty nejlepší značky. Momentálně sídlíme v nové moderní budově v blízkosti Západočeské univerzity v Plzni. V následujících letech se plánujeme rozšířit na 300 zaměstnanců. více
[ 24.2.2021,   ]

Přijďte se podívat do virtuálního světa ŠKODA AUTO na platformě Confer-o-Matic a nahlédněte do fungování jedné z nejmodernějších společností v České republice. Získejte cenné zkušenosti, znalosti ale i kontakty, které vám pomohou odstartovat budoucí kariéru.

Seznámíte se s prací a odborníky z Technického vývoje, Výroby, IT nebo Businessu a poznáte cestu vozu od první skici až po finální produkt. Zjistíte, jaké možnosti nabízí ŠKODA AUTO talentovaným studentům a absolventům a odnesete si zajímavé rady a tipy z vašeho oboru.

 

více
[ 23.2.2021,   ]
Jsme software house se skandinávskou firemní kulturou, který se věnuje vývoji softwaru na míru pro zahraniční klienty z celé řady oborů. Máme zde projekty z oblasti módního průmyslu, bankovnictví, letectví, bezpečnosti nebo například z oblasti udržitelných energií. více
[ 23.2.2021,   ]
Skupina Vodafone Group provozuje mobilní a pevné sítě ve 22 zemích a ve 48 dalších spolupracuje v oblasti mobilních sítí s partnery. K 30. červnu 2020 měla více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 27 milionů zákazníků s pevným připojením a více než 22 milionů televizních zákazníků. Pracujeme na tom, abychom vybudovali digitální společnost, která podporuje socio-ekonomický rozvoj, je otevřená všem a je ohleduplná k naší planetě. více
[ 23.2.2021,   ]
Předchozí | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | .. | 438 | Další
- Databaze
-

Knihovna
Knihkupectví

-

Ženské organizace

-

Studentské práce

-

Vyhledávač odkazů

- -
-

Dokumenty
a instituce

- -
- -
 

Podporují nás

- -
Hledej

- -
- -
 

Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

- -

- -
- -
 

FacebookFacebook

- -

- -
- -
 

Na Feminismu.cz můžete poslouchat pořad Hovory na bělidle ČRo 6! (ve formátu mp3)

- -

- -
- -
 

Místa přátelská rodině
Místa přátelská rodině

- -

- -
- -
 

KATEDRA
genderových studií
FHS UK v Praze

Genderová studia FSS MU

Centrum Genderových studii FF UK

- -
-
   
Tento web spravuje Gender Studies o.p.s; © 2003; webhosting + webdesign + redakční a publikační systém TOOLKIT